Motywacja, integracja, komunikacja, współpraca - w biznesie, obejść się bez nich nie sposób. Imprezy integracyjne stały się swego rodzaju wymogiem współczesności, ale to również przyjemność!

Data dodania: 2009-01-13

Wyświetleń: 4055

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy już wiedzą, że połowa sukcesu w biznesie to zgrany zespół pracowników. Ludzie są największym kapitałem firmy, oni są niezastąpioną kopalnią pomysłów i to oni zrobią wszystko, by jak najlepiej przeprowadzić ich realizację. Dlatego strategicznym elementem prowadzenia firmy jest budowanie zgranych, sprawnych, kompetentnych zespołów pracowników. Jednak tak jak w każdej społeczności, tak i tutaj pojawiają się tarcia, emocje, spory i konflikty. Konfliktów nie unikniemy, są naturalne tak jak większość czysto ludzkich zachowań, ważne jest jednak by pracownicy potrafili sobie z tym poradzić. Trzeba ich tego nauczyć. W czasie pracy zadanie będzie utrudnione, mogłoby kolidować z obowiązkami służbowymi, a poza tym pole biznesowe jest nie najlepszym polem do eksperymentów psychologiczno – socjologicznych. Dlatego tak ważne są imprezy integracyjne.

Imprezy integracyjne to nie tylko integracja.
Imprezy integracyjne to również motywacja, nauka zachowań w sytuacjach stresowych, umiejętności radzenia sobie ze stresem, a przede wszystkim możliwość rozładowania nagromadzonych w czasie pracy emocji i nauka komunikacji w zespole.

Aby jak najpełniej zrealizować wszystkie te szczytne cele konieczna jest doskonała organizacja imprez i postawienie nie tylko na nowe wyzwania fizyczne, ale też na scenariusz opracowany pod kątem psychologii pracy i psychologii biznesu. O obie kwestie zadbają specjalistyczne firmy organizujące tego typu eventy: do niedawna największą popularnością cieszyły się imprezy firmowe paintball'owe, dziś popularność zdobywają rejsy firmowe (możliwość oderwania się od lądu i zadania na ograniczonej przestrzeni statków czy jachtów) a wszystko to pod czujnym okiem trenerów.

W imprezach integracyjnych na świeżym powietrzu najważniejsze jest to, że łączą przyjemne z pożytecznym. Innymi słowy oprócz realizacji konkretnych celów biznesowych (usprawnienia pracy zespołowej, budowania więzi, poprawy komunikacji, motywacji do pracy) wiążą się z aktywnym wypoczynkiem, stymulują więc dodatkowo poprzez czysto fizyczne oddziaływanie na ludzki organizm. Wzmożona produkcja endorfin związana z wysiłkiem fizycznym sprawia, że wszelkie nowe umiejętności (również te komunikacyjne) są łatwiej przyswajane i utrwalane, co owocuje w późniejszej, codziennej pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena