be2 - międzynarodowy serwis matrymonialny, oferujący program doboru partnerskiego na podstawie testu osobowości ma nowego inwestora - Index Ventures.

Data dodania: 2008-12-08

Wyświetleń: 3206

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Londyn, 8 Grudnia 2008be2, międzynarodowy serwis matrymonialny, oferujący program doboru partnerskiego, posiadający ponad 12 milionów użytkowników w 34 krajach ogłosił pozyskanie kapitału w wysokości 15 milionów Euro z funduszu rozwoju swojego nowego inwestora – Index Ventures. be2 wykorzysta ten kapitał do dalszej ekspansji międzynarodowej oraz rozszerzenia swej działalności na istniejących rynkach. Do pierwszych inwestorów firmy należały Angel investors oraz paryska Banexi Ventures. Wspólnik INDEX’u - Dom Vidal obejmie pozycję w zarządzie be2.

Założyciel i jednocześnie Dyrektor Zarządzający be2 Robert Wuttke powiedział “Fundusz inwestycyjny INDEX został stworzony by wspomagać duże prywatne firmy, mające na celu rozwijać sie intensywnie, dlatego też jest idealnym partnerem dla be2. Z niecierpliwością oczekujemy na korzyści płynące ze współpracy z INDEXem, które przyczynią się do dalszego rozwoju be2.

Po wprowadzeniu na rynek pierwszej wersji serwisu w Niemczech (2004 r.), be2 rozwijało się w szybkim tempie. Obecnie firma zatrudnia 228 pracowników z 41 narodowości w 11 miastach świata. W Polsce serwis matrymonialny be2 działa od lipca 2007 pod adresem http://www.be2.pl. Serwis jest dostępny obecnie już na 6 kontynentach i odnotowuje około 20,000 rejestracji nowych użytkowników dziennie. be2 nie należy do standardowch serwisów randkowych, których działanie polega na samodzielnym wyszukiwaniu profili z dołączonymi zdjęciami. W odróżnieniu od tego, użytkownicy be2 po dokonaniu rejestracji wypełniają zaawansowany, szczegółowy test osobowości. Odpowiedni algorytm identyfikuje charakterystyczne cechy osobowości i zestawia je z cechami innych użytkowników, by w rezultacie zidentyfikować pasujących do siebie partnerów. Rezultatem końcowym tej w pełni kompleksowej naukowej metody jest wysoki poziom skuteczności usługi oraz narzędzie, w którym w możliwie bezpieczny i efektywny sposób mogą znaleźć idealnego partnera. Struktura użytkowników be2 jest nieco inna niż w tradycyjnych serwisach randkowych, przedział wiekowy układa się od 25 do 69 lat, gdzie większość użytkowników stanowi grupę wiekową między 30 a 49 rokiem życia..

“be2 skorzystało z naukowej metody doboru partnerskiego zapewniając satysfakcję i profesjonalny serwis swoim użytkownikom w na wielu międzynarodowych rynkach” - powiedział Dom Vidal, wspólnik Index Ventures. “Firma udowodniła swoje mocne strony zarówno na szczeblu projektowym, jak i wykonawczym, wykorzystując potężne możliwości rynkowe. Cieszymy się na przyszłą współpracę z be2 i mamy nadzieję udzielić wsparcia firmie w jej dalszym rozwoju.”


O be2
Firma be2 powstała w roku 2004. Z ponad 12 milionami zarejestrowanych użytkowników w 34 krajach be2 należy do grupy wiodących matrymonialnych serwisów doboru partnerskiego na świecie. Metoda doboru partnerskiego stosowana przez be2 została opracowana przez grupę ekspertów z dziedziny psychologii, socjologii i statystyki. Codziennie na stronach be2 rejestruje się ponad 20.000 nowych użytkowników. Do inwestorów be2 należą m. in. Index Ventures i Banexi Ventures.
Dalsze informacje dostępne na stronie: ://www.be2.com/corp

O Index Ventures
Index Ventures jest wiodącym przedsiębiorstwem kapitałowym aktywnym w inwestycjach z dziedziny technologii od roku 1996. Działalność firmy skupia się na udzielaniu wsparcia przedsiębiorstwom działającym w branży IT i Life Science, przekształcając je w wiodących liderów na rynku światowym. Firma posiada biura w Genewie, Londynie i Jersey inwesyując zarówno w firmy znajdujące się w początkowej jak i zaawansowanej fazie rozwoju. Do ostatnich projektów firmy należą: Skype (wiodący komunikator internetowy należący do eBay); MySQL (najpopularniejszy w świecie wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych należacy do firmy Sun), Last.fm (największa w świecie internetowa radiostacja oraz system muzyczny należące do CBS) oraz BioXell (BIOX, wprowadzony na SWX w roku 2007). Dalsze informacje dostępne na stronie:
http://www.indexventures.com

Licencja: Creative Commons
0 Ocena