Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez międzynarodowy serwis doboru partnerskiego be2, 55% ankietowanych regularnie korzysta z serwisów społecznościowych.

Data dodania: 2009-07-22

Wyświetleń: 1696

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Możliwość bycia w ciągłym kontakcie z ludźmi, których znamy oraz odświeżenie kontaktu ze starymi przyjaciółmi przy pomocy serwisów społecznościowych, jest ostatnio w modzie. Dla 55% respondentów są to główne powody korzystania ze stron typu Nasza klasa, Facebook lub Myspace. Jednakże ankieta przeprowadzona przez serwis be2 ukazuje, że coraz więcej osób poznaje nowych przyjaciół online: około 60% pytanych korzysta z serwisów społecznościowych w celu poznania nowych ludzi, których dotąd nigdy nie spotkało w „realnym” świecie.
Z badania wynika, że wirtualne przyjaźnie mają całkowicie odmienne znaczenie niż przyjaźnie w “realnym świecie”: 2/3 ankietowanych twierdzi, iż przyjaźń nabiera mocy dopiero wtedy, gdy dochodzi do osobistego kontaktu z daną osobą. Według ankietowanych trudno uważać kogoś za przyjaciela spotykając się wyłącznie w wirtualnym świecie, mimo, że w serwisach społecznościowych można szybko i bezproblemowo poznać, z kim mamy dużo wspólnego, a z kim nie.
Jeśli chodzi o związki znaczące więcej niż przyjaźń, czyli miłość i partnerstwo, opinia użytkowników be2 jest niemalże jednogłośna: 2/3 pytanych osób z 35 krajów jest zdania, że poznanie miłości i stałego partnera jest jedynie możliwe dzięki profesjonalnym serwisom doboru partnerskiego, ponieważ dają one pewność, że również inni użytkownicy mają zamiar szukać partnera. To oczywiście nie daje jeszcze 100% gwarancji na znalezienie partnera na całe życie, ale przynajmniej pozwala twierdzić, że zarajestrowane osoby można potraktować na poważnie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena