Na podstawie akiety przeprowadzonej przez serwis doboru partnerskeigo be2 - trzy czwarte ankietowanych kobiet wybrałoby się na randkę wyłącznie z mężczyzną wyższym od siebie, mężczyźni preferują natomiast blond i sexy.

Data dodania: 2009-03-20

Wyświetleń: 1774

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wnętrze człowieka bywa standardowo oceniane wyżej niż jego wygląd, lecz jak wskazują badania - rzeczywistość czasem bywa okrutna. Większość kobiet nie umówiłoby się na randkę z mężczyzną niższym lub tego samego wzrostu. Ponad 76% ankietowanych pań uważa, że idealny partner powinien być wyższy niż one same. A jakiego zdania są mężczyźni? Większość z nich zdecydowałoby się na sexy blondynkę. Wyniki te odnotowano na podstawie ankiety przeprowadzonej przez serwis doboru partnerskiego be2.pl.

Znane stereotypy

Nie tylko kobiety mają głęboko zakorzenione preferencje co do wyglądu partnera, dotyczy to również wielu mężczyzn. Podczas, gdy kobiecy ideał to wysoki, przystojny Adonis, 73% mężczyzn wyobrażałoby sobie stabilny związek z sympatyczną, atrakcyjną blondynką. Introwertyczna brunetka lub niski, grubawy pan mają przed sobą ciężkie życie w świecie pełnym wymagających singli oraz zatwardziałych stereotypów.

Wygląd zewnętrzny

Z ankiety be2 wynika, że wygląd zewnętrzny ciągle należy do ważnych kryterów przy doborze partnera, jednakże większość ankietowanych jest zgodna, że natura człowieka i charakter są podstawą do stworzenia stabilnego związku. Ponad 76% umówiłoby się na kolejną randkę z osobą, która nie sprawiła atrakcyjnego wrażenia na pierwszym spotkaniu. Odpowiednia atmosfera między dwojgiem ludzi oraz dopasowanie charakterów to decydujące kryteria, dla których warto wypróbować możliwość stworzenia związku.

Radykalne zmiany

W przypadku, gdy oboje się już odnaleźli, nie ma potrzeby na radykalne zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Niewielu respondentów zasugerowałoby partnerowi skorzystanie z pomocy chirurgii plastycznej, by skorygować niedoskonałości wyglądu. Również niski procent badanych przez be2 przywiązuje dużą wagę do stylu ubierania się partnera oraz znajomości najnowszych trendów w modzie. W tej dziedzinie tolerancja wobec partnera wydaje się odgrywać ważną rolę. Tylko 7% ankietowanych uważa zabranie ukochanego lub ukochanej na zakupy do najlepszych butików z modą za konieczność, jeżeli osobiście ubierają się zgodnie z najnowszymi trendami mody.

Licencja: Creative Commons