Spędzasz na wycieczkach rowerowych większość wolnego czasu? A może kompletujesz odzież rowerową i myślisz o niezbędnych gadżetach? Oprócz koszulki, spodenek, rękawiczek i kasku niezbędne są także okulary rowerowe. Niestety są one bardzo często pomijane, ponieważ niewielu amatorów zdaje sobie sprawę z tego, że ten gadżet rowerowy jest w stanie umilić przejażdżkę. 

Data dodania: 2021-07-21

Wyświetleń: 408

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów rowerowych?

Co więcej, gogle rowerowe dbają o bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Dlaczego warto zainwestować w okulary rowerowe? 

Okulary na rower to coś więcej niż stylowy dodatek do rowerowej stylizacji. Głównym zadaniem tego wyjątkowego gadżetu jest ochrona przed promieniowaniem UV. Z drugiej strony dobrze dopasowany model dba o bezpieczeństwo na drodze. Wysokiej jakości gogle rowerowe chronią oczy, aby nie cierpiały w trakcie oślepiającego promieniowania słonecznego. Dzięki temu każdy rowerzysta jest w stanie wcześnie zauważyć potencjalne niebezpieczeństwo. Niestety gdy słońce świeci zbyt intensywnie, ciężko dostrzec pieszych na ścieżkach czy nadjeżdżające pojazdy. 

Warto także dodać, że szkła gogli rowerowych, oczywiście w zależności od zastosowanych filtrów, chronią oczy przed przenikaniem w głąb promieniowania UV. Kolejną zaletą korzystania z tego gadżetu rowerowego jest fakt, że okulary chronią oczy przed wszelkiego rodzaju owadami, pyłkami i zanieczyszczeniami. 

Gogle rowerowe - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Okazuje się, że przed zakupem konkretnego modelu okularów na rower należy zwrócić uwagę przede wszystkim na osobiste preferencje, a także na warunki, w których najczęściej się poruszamy. Dzięki temu w prosty sposób można zawęzić wybór już na etapie przeglądania asortymentu. Jakie kwestie są więc najważniejsze? 

Dopasowanie i kształt ramki

Nie da się ukryć, że wygląd to pierwsza cecha na którą zwracamy uwagę wybierając wszelkiego rodzaju gadżety. Nic dziwnego, każdy chce wyglądać dobrze, nawet podczas przejażdżek rowerowych. Poza estetyką okularów rowerowych warto jest także zwrócić uwagę na dopasowanie konkretnego modelu do twarzy. Gogle powinny pasować też do kasku. 

Filtr UV 

Jest wskazany jeśli chodzi o ochronę przed promieniami słonecznymi. Najlepszym rozwiązaniem jest model posiadający filtr UV 400, ponieważ w 100% pochłania on promieniowanie. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasze oczy są chronione. Gdzie szukać informacji o wysokości filtra? Zazwyczaj jest ona umieszczona na stronie producenta lub na naklejce na jednym ze szkieł. 

Otwory wentylacyjne 

Parowanie szkieł w okularach to nie tylko zmora kolarzy. Pomocne w tej sytuacji mogą okazać się soczewki wyposażone w otwory wentylacyjne, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza i sprawiają, że szkła nie parują. 

Pole widzenia 

Należy pamiętać o tym, że kształt oraz wymiary przekładają się także na pole widzenia. Z uwagi na to, ramki powinny być jak najmniej widoczne przy rozglądaniu się dookoła. Duże modele zdecydowanie lepiej chronią przed błotem czy owadami. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej rowerzystów sięga po większe modele. 

Fotochromowe szkła

Okulary rowerowe fotochromowe posiadają tak jakby dwie lub trzy pary szkieł jednocześnie. Jak to działa? Ich właściwości można zauważyć np. w słoneczny dzień - wtedy soczewki się przyciemniają. Gdy rowerzysta wjedzie w ciemny i gęsty las - szkła stają się jasne. Tą cechę w szczególności doceniają kolarze górscy, którzy napotykają różne warunki oświetleniowe, 

Wymienne akcesoria 

Regularna eksploatacja wpływa na wygląd oraz trwałość okularów rowerowych. Niestety gumowe elementy po częstym kontakcie ze skórą oraz warunkami atmosferycznymi po pewnym czasie ulegają zniszczeniu. Producenci doskonale o tym wiedzą, dlatego większość z nich dołącza do kompletu wymienne noski oraz zauszniki. 

Jeśli chcesz czuć się komfortowo podczas jazdy na rowerze zainwestuj w gogle rowerowe.  Na rynku okularów przeciwsłonecznych można znaleźć ogromną ilość modeli przystosowanych do osób aktywnych fizycznie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena