Kawosze, którzy piją ten napój od lat, mogą opowiadać o nim dziesiątkami, jeśli nie setkami godzin. Dzięki rozwojowi tego rynku w Polsce, dzisiaj o wiele łatwiej zostać specjalistą od kawy, niż jeszcze parędziesiąt lat temu. Kawy świata są właściwie na wyciągnięcie ręki i każdy może rozpalić w sobie pasję do tego napoju!

Data dodania: 2021-01-18

Wyświetleń: 473

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kawy świata są bliżej nas niż kiedykolwiek wcześniej!

Obecnie nie ma absolutnie żadnego problemu w tym, żeby napić się ulubionej kawy z wybranego rejonu świata. I nie chodzi tu o to, że wszelkiego rodzaju kawowce zaczęły być masowo uprawiane za naszymi oknami, a o to, że mamy dostęp do Internetu, co daje nam możliwość zamówienia określonych produktów za pomocą kilku ruchów myszą komputera czy palcem po ekranie telefonu. I nie chodzi tu wcale o wyszukiwanie ich na witrynach lokalnych producentów z Afryki czy Ameryki Południowej, choć tak też oczywiście można, a o korzystanie z usług polskich dystrybutorów. Profesjonalizacja tej gałęzi rynku w naszym kraju ma tradycję sięgającą drugiej XIX wieku i powstania firm handlujących tym dobrem, a potem prawdziwego boomu w drugiej połowie ubiegłego wieku. Dzisiaj, dzięki palarniom kawy czy profesjonalnym sklepom internetowym, które zajmują się obrotem tego typu towarów, możemy mieć w domu najróżniejsze kawy świata.

Kawy świata z jego czterech stron

Przechadzając się po sieciowym sklepie z łatwością rozpoznamy półki z kawą widząc znajome etekiety rozmaitych firm. Jednak sklepy tego rodzaju mają za zadanie przedstawić swoim Klientom przekrój danego produktu w określonych ramach cenowych, nie są to specjalistyczne miejsca, do których udamy się chcąc poznać określoną rzecz bardziej. A jeśli chodzi o kawę, to zdecydowanie jest się czym zainteresować i jest w co wsiąknąć, bo kawa jest zagadnieniem obszernym, a same ziarna pochodzą czterech głównych regionów, które następnie dzieli się na kraje, a w nich również można wyszczególnić określone rejony.

  • Afryka - Kenia, Etiopia, Tanzania

  • Azja i Oceania - Indie, Papua Nowa Gwinea

  • Ameryka Południowa - Brazylia, Kolumbia

  • Ameryka Północna i Środkowa - Meksyk, Gwatemala, Honduras, Kostaryka, Kuba

Każda z kaw pochodzących z tych jakże odmiennych rejonów geograficznych, cechuje się odmienną specyfiką smaku, zapachu i działania. Co istotne, krajowi importerzy kawy, którzy zajmują się jej produkcją, nie starają się ograniczać ich potencjału, co oznacza, że przygodę z tym napojem może zacząć każdy. Rodzajów jest bardzo dużo, więc znajdzie się coś dla nowicjuszy, dla wielbicieli łagodniejszych bądź mocnych kaw, jak również dla baristów i osób prowadzących kawiarnie. Kawy świata są więc dostępne jak nigdy wcześniej przynajmniej w dwóch znaczeniach. W tym, który mówi o dostępności jako takiej, jak również w tym, który oznacza niewielki próg wejścia do tego świata. Nie musimy być pasjonatami kawy, by czerpać przyjemność z jej picia, choć jest to ten rodzaj napoju, gdzie o rozwój zainteresowania, a w efekcie nawet pasji, nie jest trudno.

Kawy świata na wyciągnięcie ręki

Korzystając z oferty polskich producentów kawy, którzy importują ziarna najwyższej jakości z najdalszych zakątków świata, mamy nie tylko komfort cenowy, ale również gwarancję, że ulubiona kawa dotrze do nas w stosunkowo krótkim czasie. To również komfort spowodowany możliwością skorzystania z porad specjalistów od kawy mówiących w rodzimym języku i będących, bądź co bądź, na miejscu!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena