Decydując się na zakup ekspresu do kawy marki Smeg, stawiamy na wyjątkowy design, solidne wykonanie oraz ponadprzeciętną funkcjonalność. Te trzy cechy są tematem przewodnim każdego modelu włoskiej produkcji, pozwalając tym samym na tworzenie różnorodnych sprzętów na wysokim poziomie.

Data dodania: 2021-11-30

Wyświetleń: 849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ekspresy do kawy Smeg - porównanie najpopularniejszych modeli

Aby mieć świadomość tego jak szeroki wybór oferuje nam firma Smeg i jednocześnie podjąć odpowiednią decyzję względem zakupu, warto zapoznać się z najpopularniejszymi modelami każdego typu ekspresu.

Klasyczne trio i jego wpływ na kawę

Decydując się na zakup ekspresu do kawy przede wszystkim musimy dokonać wyboru względem jego typu. Smeg oferuje nam trzy rodzaje takiego sprzętu: ekspres automatyczny, kolbowy oraz przelewowy. Są to najpopularniejsze metody parzenia kawy, praktykowane przez ludzi na całym świecie. Każda z nich zawiera zbiór cech, które definiują jej wyższość nad resztą w zależności od potrzeb użytkownika. W celu porównania ich ze sobą weźmy pod lupę trzech reprezentantów wybranych dla każdej oferowanej przez Smeg grupy.

Pełna automatyzacja, czyli oszczędność czasu

Funkcjonalność ekspresu w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia i typu. Przykładowo wybierając ekspres automatyczny tj. model BCC02 (zob. https://iguanasklep.pl/producenci/smeg-3/ekspresy-do-kawy-1) stawiamy na w pełni zautomatyzowany proces parzenia kawy, który wymaga od nas jedynie uzupełnienia pojemnika z wodą oraz wsypania ziaren. Wbudowany młynek świetnie radzi sobie ze zmieleniem kawy i powoduje, że przygotowanie kawy wymaga od nas minimum uwagi. Model BCC02 posiada także dyszę spieniającą mleko, dzięki której za pomocą jednego przycisku możemy przygotować sobie mleczną kawę z pianką. Czyszczenie również odbywa się najczęściej poprzez zautomatyzowany proces, któremu wystarczy dostarczyć odpowiednich środków tj. tabletki czyszczące bądź nowy filtr. Oprócz tego ten ekspres jest po prostu stylowy i kompaktowy, dzięki czemu świetnie odnajdzie się w każdej przestrzeni, dodając jej elegancji i nowoczesności.

Kontrola nad własną kawą

W przypadku ekspresów kolbowych proces parzenia kawy jest półautomatyczny i wymaga od nas ręcznego uzupełnienia kolby mieloną kawą. Nie posiadając wbudowanego młynka musimy korzystać z kupnych kaw bądź mielić je sami. Mimo iż brzmi to jak wada to zdecydowanie potrafi przeistoczyć się w zaletę, w szczególności dla bardziej wymagających użytkowników. W ten sposób zyskujemy bowiem większą kontrolę nad procesem parzenia i nad wydobywaniem smaku i aromatu z kawy. Idealnym przykładem tego jest model Smeg ECF01, dzięki któremu w domowym zaciszu możemy odwzorować prawdziwy włoski smak espresso. Model ten posiada także dyszę spieniającą, która pozwoli nam przygotować dowolną kawę mleczną. Jej smak, a także aromat w dużej mierze zawdzięczamy nowoczesnemu systemowi grzewczemu Thermoblock, który utrzymuje stałą temperaturę parzenia. Oprócz tego posiadamy możliwość regulacji twardości wody oraz wyjątkowy design utrzymany w estetyce lat 50. Dbanie o czystość jest porównywalne w stosunku do ekspresu automatycznego, natomiast warto dużą uwagę poświęcić dokładnemu i systematycznemu czyszczeniu kolby po przygotowaniu kawy.

Ciepła, niekończąca się kawa

Jeżeli pijesz duże ilości kawy, a jednocześnie nie cierpisz, gdy staje się ona zimna i płytka w smaku to ekspres przelewowy jest stworzony właśnie dla Ciebie. Model DCF02 to przede wszystkim rozwiązanie doceniane wśród kawoszy, którzy delektują się w kawach przelewowych, lecz nie są fanami alternatywnych metod. Prosta obsługa sprzętu powoduje, że przygotowanie kawy jest przyjemne i nie zajmuje nam za dużo czasu. Dodatkowo pomaga w tym intuicyjny panel kontrolny w postaci wyświetlacza LED oraz podświetlanych przycisków. Dzięki tym elementom jesteśmy w stanie dopasować twardość wody oraz intensywność kawy zgodnie z naszymi preferencjami.

Niezaprzeczalnym atutem tego modelu jest także jego wygląd oraz solidne wykonanie. Kształt ekspresu oraz jego gabaryty powodują, że zmieści się on na każdym kuchennym blacie i nie zdominuje pomieszczenia, lecz wzbogaci je o nowoczesny element. Jeżeli chodzi o czyszczenie to jest to ekspres niewymagający zbyt dużego nakładu pracy. Wystarczy korzystać z polecanych środków czyszczących i skrupulatnie usuwać zaparzoną kawę z filtra, aby nie spleśniała.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena