Marka DeLonghi na tle innych producentów ekspresów do kawy wyróżnia się bardzo dużą rozpoznawalnością, ale to się oczywiście nie bierze znikąd. Jest kilka ważnych cech, które sprawiają, że to właśnie DeLonghi jest producentem wybieranym nie tylko przez miłośników doskonałej kawy w domu, ale też profesjonalnych baristów.

 

Data dodania: 2024-02-28

Wyświetleń: 153

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ekspresy DeLonghi – co stoi za ich popularnością?

Niezwykła precyzja działania

Przygotowanie dobrej kawy wymaga tego, aby mieć pod kontrolą wiele różnych czynników. Pozornie najprostsze pod tym względem espresso jest pod tym względem równie wymagające, co americano czy cappuccino. Grubość zmielonych ziaren, temperatura wody i jej ilość, czas zaparzania, ciśnienie – każdy z tych czynników ma wpływ na to, jak będzie smakował napar. Precyzja jest tu konieczna, jeśli efekt ma być powtarzalny – kawa za każdym razem musi smakować tak samo. Nie chodzi zatem tylko o to, żeby woda miała odpowiednią temperaturę i nie paliła delikatnych ziaren, ale także o to, żeby za każdym razem temperatura była idealnie taka sama.

W ekspresach DeLonghi często nie trzeba do tego zaawansowanej technologii, tylko sprawdzonych, doprowadzonych do perfekcji mechanizmów kontrolnych. Choć oczywiście dostępne są ekspresy DeLonghi typu smart, to w tych, które nie są smart, uzyskuje się identyczną precyzję.

Ekspres specjalistyczny nawet dla niespecjalisty

Czy można stworzyć ekspres do kawy, który przygotuje kilkanaście różnych typów naparu, zostawiając jeszcze pole do personalizacji? Tak – DeLonghi ma w swojej ofercie masę naprawdę rozbudowanych ekspresów, które zachwycają mnóstwem możliwości. To jednak ma swoją cenę, i to dosłownie. Ekspres maksymalnie uniwersalny będzie skomplikowanym technicznie urządzeniem, więc jego koszt będzie spory.

A są przecież osoby, które pijają wyłącznie espresso, ale za to musi to być espresso doskonałe. Marka DeLonghi jako jedna z nielicznych zbudowała swoją ofertę w taki sposób, aby nie dążyć do windowania cen, tylko do zaspokojenia gustów różnych kawoszy. To znaczy, że osoby lubiące prostsze typy kaw, mogą kupić prostszy, ale i tańszy ekspres, który będzie niezawodny i sprawdzi się idealnie w swoim zastosowaniu. Ten brak marketingowego nacisku na zwiększenie sprzedaży w segmencie najdroższych urządzeń jest już sam w sobie pewną cechą szczególną. Każe też zwrócić uwagę na coś innego – na to, jak bardzo firma jest przekonana, że także prosta kawa może smakować wybornie, jeśli jest prawidłowo przygotowana.

Sposób na odkrywanie kawy

Kawa ma długą historię i przemierzyła kawał świata. Czy jest coś takiego jak niewłaściwie zaparzona kawa? Oczywiście, że tak, ale jest też masa przepisów nietypowych, które się tylko niewłaściwe wydają, a gdzieś są wręcz tradycją. Każdy region ma swoje zwyczaje, które często wymagają dość specyficznego przygotowania kawy – użycia mniejszej lub większej ilości wody, zaparzenia na raz lub na kilka razy, użycia dodatków w odpowiedniej formie i kolejności.

Niektóre ekspresy DeLonghi mają wbudowane dziesiątki przepisów z różnych stron świata. To najbardziej autentyczne przeżycia, jakich można doświadczyć, nie ruszając się z domu. Czy sama obecność takich przepisów jest cechą wyróżniającą? Nie, ale to, że zostały przetestowane, dopracowane i skonfigurowane w taki sposób, żeby nowoczesny ekspres pozwolił posmakować klasycznego napoju – już tak.

Wszystko z dbałości o kawę

Prawda jest taka, że miłośnicy kawy – a także całkiem spore grono baristów – wybierają ekspresy DeLonghi, ponieważ zostały one zaprojektowane w taki sposób, żeby wydobyć z kawy to, co najlepsze. To maszyny, które działają z szacunkiem do ziaren – od mielenia, po dodanie spienionego mleka, cały proces jest skalibrowany w taki sposób, żeby kawa smakowała jak najlepiej. Czasy, temperatury, ciśnienia, objętości – nic nie zostało pozostawione przypadkowi i choć brzmi to dość dziwnie, to przy filiżance (lub szklance czy tygielku) dobrej kawy, to właśnie kawa jest głównym bohaterem, a doskonały ekspres – jedynie tłem. I w sumie właśnie w tym należy doszukiwać się źródeł popularności marki DeLonghi. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena