Jesteś miłośnikiem kawy i lubisz odkrywać jej nowe smaki, marki i gatunki? W takim razie nie możesz przejść obojętnie obok legendarnej włoskiej marki Bialetti. Kawa mielona i ziarnista tego producenta znana jest na całym świecie ze swojego wspaniałego aromatu. Nie bez przyczyny uznaje się ją zresztą za jedną z najlepszych włoskich kaw. Przeczytaj nasz najnowszy artykuł i dowiedz się, skąd wziął się niezaprzeczalny fenomen zarówno samej kawy Bialetti, jak i całej marki. 

Data dodania: 2024-02-07

Wyświetleń: 104

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kawa Bialetti. Poznaj jej długą historię i wyrafinowany smak

Przekonaj się, dlaczego powinna znaleźć się ona w kuchni każdego fana i każdej fanki aromatycznej małej czarnej, i to bez względu na ich miejsce zamieszkania. Zapraszamy do lektury!

Jak to się zaczęło? Najpierw była kawiarka i ekspres do kawy Bialetti

Włoska marka Bialetti ma bardzo długą, bo już ponad stuletnią tradycję. Jej początki sięgają 1919 roku, kiedy to późniejszy fundator, Alfonso Bialetti, założył w Crusinallo, w swoim rodzinnym Piemoncie… wcale nie firmę produkującą kawę, a warsztat metalurgiczny Alfonso Bialetti & C.Fonderia in Conchiglia. Z czasem przekształcił go w studio projektowe i produkcyjne. To ostatnie dało początek marce, która dziś uznawana jest, nie bez powodu, za synonim innowacji i wysokiej jakości. W 1933 r. Bialetti stworzył pierwszą kawiarkę Moka Express, niesamowicie rewolucjonizując tym samym sposób parzenia i picia kawy. To właśnie dzięki temu wynalazkowi każdy jej miłośnik mógł cieszyć się samodzielnie przyrządzonym w domowym zaciszu ulubionym napojem. Nie minęło wiele czasu, a kawiarka lub ekspres do kawy Bialetti można było zobaczyć praktycznie w prawie każdym włoskim (a wkrótce nie tylko!) domu. I goszczą one tam po dziś dzień. Oczywiście marka cały czas się rozwija, stąd też właściwie naturalną koleją rzeczy było pojawienie się na rynku kawy Bialetti, przy której chcemy się zatrzymać na dłużej.

Bialetti. Kawa ziarnista inspirowana włoskimi miastami

Oferta kawy Bialetti jest bardzo szeroka, zatem nie sposób opisać wszystkie z nich. Dziś poświęcimy więcej miejsca czterem ich rodzajom, inspirowanym kolejno Wenecją, Rzymem, Neapolem oraz Mediolanem. Pijąc kawę Bialetti o nazwie Venezia, Roma, Napoli lub Milano możesz zatem wybrać się w niecodzienną podróż do Włoch. I to taką, podczas której nie będzie trzeba wychodzić poza próg swojego mieszkania. Kawa Bialetti Caffe Venezia Bar charakteryzuje się niską kwasowością i lekkim paleniem. W jej aromacie wyczuwalne są nuty korzenne oraz waniliowe. Będzie idealna dla wszystkich lubiących naturalnie słodkie, wyrafinowane smaki. Z kolei kawa Bialetti Caffe Roma Bar to mieszanka o gęstej cremie i trwałym aromacie. Jej smak jest odważny i niezwykle intensywny, dokładnie taki, jakim charakteryzuje się tradycyjna rzymska kuchnia, będzie więc doskonałym zwieńczeniem każdego posiłku. Kawę Bialetti Caffe Napoli Bar można za to nazwać prawdziwym hołdem dla neapolitańskiego zamiłowania do espresso. Dzięki ciemnemu paleniu i intensywnemu smakowi spodoba się fanom intensywnych zapachowych i smakowych doznań. Jeśli jednak wolisz te delikatne zamiast intensywnych, sięgnij po kawę Bialetti Caffe Milano BarMa ona subtelny smak z nutami kwiatowymi i świeżych owoców.

Zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić kawę Bialetti inspirowaną włoskimi miastami? W dobrej cenie znajdziesz ją na stronie sklepkawa.pl. Koniecznie zajrzyj, a dokładnie tutaj: https://sklepkawa.pl/pl/c/Bialetti/551. To nie wszystko, dowiesz się tam również jeszcze więcej o opisanych przez nas kawach Bialetti.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena