Dobrze wybrana kancelaria finansowa może znacząco odciążyć nasze obowiązki względem prowadzonej działalności. Księgowość to zmora wielu osób, która skutecznie powstrzymała je przed założeniem firmy. Stres związany z tzw. papierkową robotą może być tak duży, że nas zahamuje. Tymczasem właściwa kancelaria finansowa może nie tylko dać nam ruszyć, ale i dodać rozpędu!

Data dodania: 2021-01-28

Wyświetleń: 630

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym cechuje się godna zaufania kancelaria finansowa?

Kancelaria finansowa może zajmować się rozmaitymi rzeczami. Od pomocy w założeniu działalności gospodarczej, przez uzyskanie kredytu dla osoby prywatnej bądź dla firmy, po prowadzenie księgowości i doradzanie w inwestycjach. Zasadniczo rolą kancelarii jest zdjęcie z nas biurokratycznych obowiązków i doprowadzenie do sytuacji, w której wynik naszych działań związanych ze staraniem o kredyt czy prowadzeniem ksiąg jest dla nas najbardziej korzystny. W tym pierwszym przypadku oznacza to, że nie musimy porównywać ofert i zastanawiać się nad szczegółami, a w drugim możemy skupić się na prowadzeniu firmy, zamiast na papierkowej robocie. Ponieważ każdy przypadek jest inny, kancelaria finansowa musi być w stanie świadczyć usługi indywidualne i wykazać się inicjatywą w zapoznaniu z naszą sytuacją i potrzebami. Zasadniczo podstawowymi zadaniami księgowymi będą:

  • księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej

  • księgowość dla spółki zoo

  • księgowość dla spółki jawnej

  • księgowość dla spółek kapitałowych

Jednakże to można uznać właściwie za standard, bo obecnie kancelaria finansowa to również wiele usług dodatkowych, których może w pierwszej chwili byśmy nie oczekiwali. Tymczasem dobrze wybrana firma pomoże nam w załatwieniu leasingowanego samochodu, zaoferuje pomoc kancelarii prawnej w atrakcyjnej cenie czy załatwi kwestie ubezpieczenia.

Kancelaria finansowa, dzięki której odetchniemy

Prowadzenie firmy nie jest niczym prostym - oczywista oczywistość. Kwestie związane z prowadzeniem księgowości nie należą do najprostszych, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę choćby wciąż zmieniające się prawo i określone, ustanowione ustawą obowiązki, jakie należy wypełniać, by nie narazić się na kary finansowe. Dobra kancelaria zajmie się za nas wszystkimi aspektami, włącznie z korespondencją urzędową, tym samym dając nam pole do manewrów w innych rejonach działania firmy. Popularna staje się również księgowość online, dzięki czemu możemy mieć dostęp do wszystkich operacji za pomocą aplikacji mobilnej, co pozwala nam trzymać rękę na pulsie z każdego miejsca na Ziemi. Kancelaria finansowa, która decyduje się na taką usługę, jest dostępna dla Klienta niezależnie od tego, czy jego miejsce pobytu to akurat Warszawa, Gdańsk czy może Wrocław. 2020 rok pokazał, że mnóstwo rzeczy można załatwiać zdalnie. Księgowość jest jedną z nich.

No dobrze, ale ile to kosztuje?

Przy wyborze firmy ważna jest również cena operacji wykonywanych przez kancelarię. Skoro jej głównym zadaniem powinna być optymalizacja naszych wydatków, to w żadnym wypadku usługi nie mogą pochłaniać lwiej części naszego budżetu. Weźmy przykład kredytów. Dobra kancelaria finansowa nie weźmie od nas ani złotówki, bowiem w przypadku pomyślnego przyznania kredytu, rozlicza się z bankiem. Mówiąc krótko - jeśli my odnosimy sukces, to kancelaria finansowa zarabia. W związku z tym w jej interesie jest stawianie naszych potrzeb na pierwszym miejscu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena