Esperal jest lekiem, który ma za zadanie hamować rozkład alkoholu w organizmie. Dzięki jego działaniu alkohol pozostaje w organizmie i nie rozkłada się. Jest to lek często stosowany podczas leczenia alkoholizmu. Sprawia, że osoba uzależniona znacznie mniej chętnie spożywa alkohol i nie może przyjmować go w dużej ilości.

Data dodania: 2020-12-10

Wyświetleń: 460

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym jest Esperal i jak się go aplikuje?

Działanie leku Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal Warszawa blokując metabolizowanie się alkoholu w organizmie sprawia, że kumuluje się on w ciele, dając nieprzyjemne objawy. Są nimi m.in. problemy z koncentracją, ból głowy, zawroty głowy, problemy z mówieniem, strach, panika, kołatanie serca oraz nudności i wymioty. Dzięki Esperalowi wiele osób uzależnionych zmienia podejście do alkoholu, dzięki czemu mniej chętnie po niego sięga. Jest on również często konieczny w momencie, kiedy osoba uzależniona bardzo szkodzi sobie nałogowym piciem, a każda kolejna dawka alkoholu może zagrażać jej zdrowiu oraz życiu. Często jest to jedyny sposób na całkowite rzucenie nałogu oraz zmianę nawyków. Esperal jest również zalecany dla alkoholików powracających do nałogu oraz nie potrafiących sobie poradzić z głodem alkoholowym. Esperal jest aplikowany pod skórą, najczęściej na pośladku lub na łopatce. Podczas jednego prostego zabiegu chirurgicznego kapsułka z lekiem umieszczana jest w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Lek uwalnia się od 6 do 12 miesięcy. W tym czasie pacjent nie może przyjmować alkoholu pod żadną postacią. Jeśli musi na stałe przyjmować leki, które zawierają w sobie alkohol, powinien o tym poinformować lekarza jeszcze przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do wszycia Esperalu

Esperalu nie powinna mieć wszywana osoba, która cierpi z powodu schizofrenii, ma problem z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym lub leczy się na depresję. Lek nie może być również stosowany w momencie, kiedy osoba uzależniona leczy się na serce lub ma wstawiony rozrusznik serca.

Czemu lek Esperal jest taki skuteczny?

Esperal jest skuteczny u osób, które nie potrafią samodzielnie zapanować nad swoim nałogiem, mają duży problem z utrzymaniem stanu trzeźwości, a dalsze spożywanie zagraża ich zdrowiu oraz życiu. Lek Esperal jest skuteczny w walce z nałogiem, pod warunkiem, że połączony jest z terapią. Wielu alkoholików po zaprzestaniu działania leku powraca do nałogu. Jeśli nie poznają przyczyny powstania problemu alkoholowego i nie zrozumieją, dlaczego jest on dla nich szkodliwy, mogą po upłynięciu 12 miesięcy znów wrócić do nałogowego picia, co jest bardzo zgubne w skutkach, również zdrowotnych. Esperal powinien być stosowany wyłącznie w momencie, kiedy jednocześnie chcemy zastosować się do rad terapeuty. Bardzo pomocne okazują się również spotkania nałogowych alkoholików, dzięki którym poznajemy historię innych ludzi i możemy liczyć na wsparcie w leczeniu. To długotrwały proces, dlatego Esperal ma być jedynie jego wspomaganiem, a nie zastępstwem dla profesjonalnej terapii w uzależnieniu od alkoholu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena