Wszywka alkoholowa Gdynia gwarantuje kilkumiesięczne działanie antyalkoholowe, które skutecznie odstrasza przed sięgnięciem po alkohol.

Data dodania: 2022-01-09

Wyświetleń: 437

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Esperal - jeden ze sposobów na wspomaganie w leczeniu alkoholizmu

Nadmierne sięganie po napoje alkoholowe nierzadko jest reakcją na posiadane traumy, przeżyte trudne chwile, negatywne emocje i ogólne cierpienie. Częstym wierzeniem osób uzależnionych jest możliwość uwolnienia się od przyziemnych spraw, odzyskując przy tym radość życia za pomocą alkoholu. W ich mniemaniu picie to idealne remedium rozwiązujące wszelkie problemy, poprawiające samopoczucie. Jednak prawda jest taka, że odczucia te są złudne i wyjątkowo zgubne, doprowadzają jedynie do jeszcze większych problemów i destrukcji każdej dziedziny życia. Aby temu przeciwdziałać warto skorzystać z zabiegu zaszycia alkoholowego Esperalem.

Wszywka alkoholowa Esperal posiada liczne zalety. Jest dyskretne, nie widać jej pod ubraniem, a samo umiejscowienie tabletki jest niewidoczne dla osób trzecich. Blizna powstała na skutek nacięcia skóry jest niewielka, zwykle ma około 1-2 cm. Dodatkowo w trosce o komfort Pacjenta podawane jest mu znieczulenie miejscowe niwelujące wszelkie odczucia bólowe.

Zanim jednak dana osoba zdecyduje się na zabieg, musi zapoznać się ze skutkami ubocznymi wszywki i zapoznać się z dokładnym sposobem jej działania.

Czy Esperal Gdynia jest skuteczną metodą walki z alkoholizmem?

Mimo, iż ogólna skuteczność wszywek określana jest jako wysoka, to jednak należy pamiętać, iż zależy ona od licznych czynników połączonych ze sobą. Podstawą sukcesu leczenia Esperalem jest poziom motywacji osoby uzależnionej, a także chęć do wprowadzania we własnym życiu zmian. Tym samym – jeżeli dana osoba zdecydowała się na zabieg pod wpływem środowiska i osób trzecich, może zachować abstynencję w czasie aktywności tabletki, jednak po jej wchłonięciu z dużą dozą prawdopodobieństwa wróci do nałogu i dawnych przyzwyczajeń. Tym samym awersyjne leczenie farmakologiczne dedykowane jest jedynie tym osobom, które decydują się na podanie wszywki jedynie w sytuacji, kiedy są szczerze gotowi na podjęcie walki z alkoholizmem, a ich motywacja płynie od wewnątrz.

Należy jednak mieć na uwadze, że zaleca się, aby wszywka nie była stosowana jako rozwiązanie solo, a raczej jako uzupełnienie kompleksowego i całościowego procesu terapeutycznego. Wiąże się to niestety z dużym wysiłkiem, wzięciem odpowiedzialności, a także uczenia się nowego sposobu funkcjonowania, co choć trudne, z pewnością się opłaca.

Wszywka alkoholowa Gdynia - skutki psychiczne

Skutki uboczne wszywki można rozpatrywać w aspekcie psychicznym i fizycznym. Na wstępie należy zaznaczyć, że Esperal nie stanowi leku na alkoholizm, który metafizycznie zlikwiduje potrzebę picia. Jest on formą wsparcia, który usprawnia leczenie i odwyk, przynosząc pozytywne skutki pod warunkiem łączenia tej metody z terapią. W ten sposób zapobiega się uśpionej czujności chorego wraz z jego najbliższymi. A co więcej – wszywka stosowana jako jedyne działanie antyalkoholowe zmniejsza mobilizację do kontynuowania terapii. Dzieje się tak, ponieważ alkoholikom wydaje się, ze skoro nie mogą pić, to nie ma już problemu, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że prędzej czy później doświadczą nawrotu głodu alkoholowego. Tym samym, decydując się na wszywkę należy mieć świadomość faktu, iż metoda ta to jedynie element na drodze dochodzenia do trzeźwości. Mając świadomość sposobu działania Esperalu konieczne jest wsparcie ze strony np. grup AA i psychoterapeutów. 

Skutki fizyczne

Każdy lek, Esperal nie jest tutaj wyjątkiem, może spowodować pojawienie się skutków ubocznych. W przypadku wszywki jest to:

 • Senność,
 • Wymioty i nudności,
 • Uczucie chronicznego zmęczenia,
 • Ból głowy i brzucha,
 • Zapalenie nerwów obwodowych,
 • Przemijająca impotencja,
 • Podwyższony cholesterol,
 • Metaliczny posmak w ustach,
 • Zaczerwienienie skóry i objawy alergiczne na skórze.

Oprócz powyższych mogą wystąpić również powikłania typowe dla zabiegów chirurgicznych, np. opuchlizna, zaczerwienienie, ropienie, swędzenie i ból miejsca zaszycia. Warto w takiej sytuacji skontrolować proces gojenia się u lekarza. Sporadycznie, aczkolwiek są one możliwe do wystąpienia, pojawiają się objawy natury psychotycznej, takie jak depresja lub manie. Jeżeli skutki uboczne są zbyt silne, wówczas można spróbować zmniejszyć dawkę. Wszywka nie powinna przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, kierowaniu auta lub pracy.

Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia

Zabieg zaszycia nie powinien  być wykonywany w przypadku:

 • Stwierdzenia nietrzeźwości lub braku zachowania wymaganej 24 godzinnej abstynencji – należy tutaj uwzględnić także leki zawierające w składzie alkohol lub inne produkty z nim w składzie,
 • Stwierdzenia uczulenia na jakikolwiek składnik tabletki,
 • Posiadania schorzeń serca, choroby niedokrwiennej lub nadciśnienia,
 • Posiadania zaburzeń psychicznych.

Skutki uboczne Esperalu po spożyciu alkoholu

Skutki uboczne łączenia Esperalu z alkoholem widoczne są dopiero po spożyciu produktu, który w swoim składzie ma etanol. Reakcja ta jest podstawowym celem leczenia wszywką. W normalnych warunkach, alkohol metabolizowany jest w wątrobie przy udziale jej enzymu. Jeżeli Pacjent posiada wszywkę, wówczas proces ten zostaje zahamowany, a etanol przekształcony do postaci toksycznego aldehydu octowego, który powoduje:

 • Zaburzenia pracy serca,
 • Zmniejszenie napięcia mięśniowego,
 • Problemy z oddychaniem,
 • Rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Objawy są bardzo silne i nieprzyjemne. Pojawiają się w krótkim czasie, a czas ich trwania może sięgnąć nawet kilkunastu godzin. Tym samym skutecznie odstraszają przed kolejnym sięgnięciem po kieliszek, docelowo prowadząc do trwałej abstynencji alkoholowej. Należy pamiętać, że mimo, iż w lżejszym nasileniu, to w dalszym ciągu objawy pojawiają się po kontakcie z alkoholem w innych produktach, np. lekach, słodyczach, czy też kosmetykach. W takim przypadku należy zadbać o nawodnienie i leczyć się objawowo.

Reakcja na alkohol u każdej zaszytej osoby może być inna i charakteryzować się innym stopniem nasilenia. Zwykle obecność Esperalu nie jest odczuwalna, a jej działanie ukazuje się dopiero po załamaniu abstynencji. Ważne jest, aby mimo wszystko kontynuować leczenie, aż do momentu, kiedy strach przez etanolem będzie na tyle silny, że skutecznie powstrzyma przed sięganiem po używkę.

Satysfakcja pacjentów stosujących wszywkę alkoholową Esperal

Duże grono Pacjentów deklaruje zadowolenie z efektów po poddaniu się zabiegowi implantacji wszywki. Czasami zdarza się tak, że po ustaniu aktywności wszywki, osoby decydują się na ponowne jej zaszycie, ponieważ w dalszym ciągu chcą korzystać z jej skuteczności powstrzymywania od picia. liczne historie Pacjentów świadczą o tym, iż Esperal przyczynia się w dużej mierze do normalnego życia pozbawionego uzależnień. Znane są także przypadki, kiedy już po jednym zaszyciu poziom motywacji i chęci do zmian jest na tyle wysoki, że Pacjenci nie potrzebują kolejnych zabiegów, radząc sobie doskonale z własnymi słabościami.

Szybkie i bezbolesne wszycie Esperalu

Aby poznać więcej szczegółów na temat zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal warto zapoznać się z treściami na stronie Esperal Gdynia lub skontaktować się z naszym gabinetem bezpośrednio. Odpowiemy na każde, nawet najtrudniejsze pytanie, dokładnie omawiając i wyjaśniając wszelkie wątpliwości w temacie zaszycia alkoholowego. Gwarantujemy pełną dyskrecję, profesjonalizm i indywidualne podejście do Pacjenta. Nie oceniamy, a pomagamy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena