Upragniony urlop zbliża się wielkimi krokami a Ty wciąż nie masz pomysłu jak  go spędzić? Nie musisz wyjeżdżać za granicę, by odkrywać atrakcyjne zakątki natury czy ciekawe zabytki. Poznaj listę najpopularniejszych atrakcji turystycznych i przyrodniczych w Polsce, najchętniej odwiedzanych przez polskich i zagranicznych turystów.

Data dodania: 2019-07-18

Wyświetleń: 616

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najbardziej instagramowe miejsca w Polsce

Te miejsca pokochali użytkownicy Instagrama  

Duży wpływ na popularność lokalizacji wśród Instagramerów miała ich fotogeniczność czyli atrakcyjność wizualna. Nie są to więc najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne w Polsce, a raczej te, które posiadają największą ilość hashtagów na Instagramie. Lista destynacji dla turystów została wyłoniona na podstawie ilości instagramowych postów z hasztagiem danego miejsca. Najwyżej w zestawieniu znajdują się te lokalizacje, których hasztagi były używane na Instagramie najczęściej. Na pierwszym miejscu znajduje się Zamek Królewski na Wawelu, którego hasztag został użyty 208 088 razy. Selfie chętnie robiliśmy także w okolicach Morskiego Oka oraz Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Top 10 w 4 kategoriach

Miłośnicy spokojnego urlopu spędzonego na łonie natury, którym niespecjalnie zależy na dalekich podróżach na pewno znajdą coś dla siebie w naszym kraju. Liczba pięknych miejsc z unikalną, dziewiczą przyrodą jest naprawdę imponująca. Dobrym przykładem jest Białowieski Park Narodowy, który figuruje na Liście Dziedzictwa Światowego UNESCO od 1979 roku, jako największy naturalny obszar leśny w Europie. Wśród wyróżnionych lokalizacji związanych z naturą, znalazły się także Morskie Oko, Karkonoski Park Narodowy, czy Ruchome Wydmy. 

NATURA

Lekcja historii w otoczeniu wiekowych murów, które pamiętają poprzednie tysiąclecia, dawnych przedmiotów, starych ksiąg, tajemniczych eksponatów upamiętniających dzieje naszych przodków. To twoje klimaty? Koniecznie sprawdź listę top 10 zamków na Instagramie, możliwe, że nie widziałeś jeszcze zamku w Niedzicy czy słynnego zamku w Malborku. W przypadku tych miejsc nie wystarczy kilkugodzinna wycieczka, warto zarezerwować sobie czas zarówno na zwiedzanie obiektu jak i spacer po okolicznych ogrodach lub łąkach. 

zamki

Rodzinne wakacje to zazwyczaj nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli stawiamy na zadowolenie naszych pociech. Co robić, gdy nie mamy funduszy na zagraniczną rekreację ani pomysłów gdzie zabrać dzieci w Polsce? Polecamy listę atrakcji dla rodziny, które będą ciekawą formą spędzenia czasu dla wszystkich jej członków. W tej kategorii Warszawa może pochwalić się aż kilkoma miejscami: Stadionem Narodowym, Centrum Nauki Kopernika czy warszawskim Zoo.

rodzina

Mimo iż nie mamy aż tak cennych zbiorów, jak znane światowe muzea typu przykład MoMA w Nowym Jorku, czy Luwr w Paryżu, to absolutnie nie mamy się czego wstydzić. W Polsce znajduje się około 1000 muzeów, więc każdy spragniony sztuki oraz historii znajdzie coś dla siebie. W zestawieniu top 10 Muzea znajdziemy te najchętniej fotografowane przez turystów, wśród których przoduje Muzeum POLIN. Pamiętajmy, że na tą formę rozrywki musimy zarezerwować sobie nieco więcej czasu. Przykładowo, zwiedzanie wszystkich sześciu wystaw stałych w Muzeum Śląskim trwa około 2–3 godzin, razem z wystawami czasowymi może zająć nawet nawet 4-5 godzin.

muzea

Licencja: Creative Commons
0 Ocena