Nie tylko latem warto zwiedzać niepoznane dotąd zakątki. Złota polska jesień to wspaniała okazja, by zafundować sobie ciekawy weekendowy wypad. Jeśli macie ograniczony budżet, warto wybrać się do którejś z malowniczych polskich miejscowości – na przykład do Ostrowi Mazowieckiej oferującej mnóstwo atrakcji. 

Data dodania: 2015-11-23

Wyświetleń: 1374

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone

Ostrów Mazowiecka to malownicze, niewielkie miasto położone w sąsiedztwie lasów Puszczy Białej. Miejscowość uzyskała prawa miejskie już w 1434 roku decyzją Bolesława IV - może więc poszczycić się ciekawą historią i bogatą tradycją. Zobaczyć tutaj można wiele ciekawych zabytków, miejsc pamięci i ważnych pozostałości minionych wieków.

Rowerowa Ostrów Mazowiecka

Wiosną, latem i jesienią dużą atrakcję Ostrowi Mazowieckiej stanowi malownicza trasa rowerowa im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Punktem startowym dla tej drogi jest staw miejski w Ostrowi Mazowieckiej, zaś meta znajduje się na nadbużańskiej plaży w Broku. Na początku trasa przebiega wzdłuż ulicy Warszawskiej mijając kaplicę upamiętniającą ostrowskich powstańców styczniowych. Następnie przecina miejscowość Starą Grabowinicę, Nową Grabownicę, lasy sosnowe – pozostałości po prastarej Puszczy Białej oraz okolice ruin Zamku Biskupów Płockich w Broku.

Gród ostrowski na Szlaku Książąt Mazowieckich

Tradycja powiada, że na wzniesieniu, na którym znajduje się współczesna rekonstrukcja grodu, stał niegdyś dwór książęcy. Niemniej jednak rekonstrukcja nie jest wiernym odwzorowaniem znajdujących się tutaj średniowiecznych zabudowań, lecz raczej znakiem historycznym upamiętniającym przeszłość i pozwalającym kultywować tradycję.

Ogródek Jordanowski

W miejscu, gdzie dziś znajduje się Ogródek Jordanowski kilka wieków temu – w okresie średniowiecza mieścił się letni dwór książąt mazowieckich, a następnie rezydencja Zygmunta Augusta. Odbyło się tutaj wiele ważnych wydarzeń historycznych – wiele intrygujących szczegółów można dowiedzieć się na miejscu.

Lotnisko Grądy

Nie tylko trasa rowerowa daje możliwość aktywnego wypoczynku w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Niedaleko tego miasta, w odległości 10 km na północny zachód znajduje się bowiem lotnisko oferujące sporo atrakcji. W tym miejscu można oddać skok spadochronowy oraz skorzystać z oferty lotów widokowych. To jednak nie wszystko. Być może wizyta w tych okolicach okaże się początkiem dłuższej podniebnej przygody. Targor Flight Club prowadzący wspomniane lotnisko prowadzi także kurs pilota samolotu, na którym można zdobyć licencję pilota samolotowego. W zależności od rodzaju licencji, kurs ma różny przebieg.*

Małe miasto to w sam raz miejsce na weekendowe wypady, bowiem starczy czasu, by zobaczyć jego najważniejsze punkty. Niemniej jednak Ostrowia Mazowiecka jest tak ciekawa i klimatyczna, że większość turystów z pewnością zostałaby tutaj na dłużej. Jeśli nie macie pomysłu jak spędzić najbliższą sobotę, Ostrowianie zapraszają!

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone
0 Ocena