Ameryka Południowa staje się coraz częściej wybieranym celem turystycznym. Szczególną popularnością cieszy się Peru. Ten niezwykle różnorodny kraj kryje wiele fantastycznych miejsc, które niczym magnes przyciągają podróżników. Co warto zobaczyć podczas wyprawy do Peru?

Data dodania: 2018-01-30

Wyświetleń: 872

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co warto zobaczyć w Peru?

Machu Picchu – zaginione miasto Inków

Obowiązkowym celem każdej wycieczki do Peru jest Machu Picchu – zaginione miasto Inków, które kryje w sobie wiele tajemnic. Nie wiadomo dokładnie, przez kogo było zamieszkiwane, ani dlaczego niedługo po wybudowaniu zostało opuszczone. Teorii na ten temat jest wiele, lecz jedno jest pewne: trudno wyobrazić sobie wyprawę do Peru bez odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.

 

Lima – stolica Peru

Od nowoczesnych drapaczy chmur w dzielnicy Miraflores, przez zabytkowe centrum, aż po ciągnące się wzdłuż wybrzeża slumsy – nie ma na świecie drugiego tak różnorodnego miasta jak Lima, stolica Peru. To tu znaczna część turystów zaczyna swoją podróż. Zdecydowanie warto zrobić w Limie krótki przystanek i poświęcić trochę czasu na poznanie miasta i jego mieszkańców.

 

Kanion Colca – najgłębszy kanion na świecie

Niewiele osób wie, że leżący południowym Peru Kanion Colca jest dwukrotnie głębszy od słynnego Wielkiego Kanionu Kolorado w USA! Nic dziwnego, że miejsce to co roku przyciąga wielu turystów. Swój ślad pozostawili tu także Polacy, którzy w 1981 roku po raz pierwszy przepłynęli Kanion Colca i nadali nazwy niektórym obiektom. Nie zdziwcie się więc, gdy będąc w odległej Ameryce Południowej znajdziecie się przy Wodospadach Jana Pawła II lub w Kanionie Polaków.

 

Uros – pływające wyspy na jeziorze Titicaca

Titicaca to najwyżej położone jezioro żeglowne na Ziemi, które stanowi naturalną granicę między Peru a Boliwią. Znajdują się na nim słynne, pływające wyspy Uros, które zamieszkiwane są przez miejscowych Indian. To jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Peru. Wyprawa w te rejony jest doskonałą okazją do tego, żeby zobaczyć jak wygląda życie lokalnej ludności i zaopatrzyć się w wykonane z trzciny rękodzieło.

 

Tajemnicze rysunki na płaskowyżu Nazca

Rysunki na płaskowyżu Nazca są wielką zagadką. Istnieje wiele teorii, dlaczego powstały, lecz do tej pory żadna z nich nie została potwierdzona. Według niektórych było to lądowisko kosmitów. Inni uważają, że rysunki z Nazca pełniły funkcję kalendarza astronomicznego. Z lotu ptaka można dostrzec liczne linie, które swoim kształtem przypominają zwierzęta, rośliny i figury geometryczne. Prawdopodobnie wyżłobili je w suchej powierzchni pustyni zamieszkujący te tereny Indianie, po czym... zniknęli i nie wiadomo, co się z nimi stało.

 

Pływające wyspy na jeziorze Titicaca, Lima, najgłębszy kanion świata, tajemnicze rysunki na pustyni i słynne Machu Picchu – to tylko niektóre z miejsc, które warto zobaczyć będąc w Peru. Ten niezwykle różnorodny kraj kryje w sobie wiele atrakcji, dzięki czemu podczas wyprawy do Peru każdy znajdzie coś dla siebie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena