Szukasz ciekawego miejsca, na wyjątkowy, pełny atrakcji weekend na Dolnym Śląsku i w jego okolicy? Lubisz aktywnie spędzać czas? Pasjonują Cię góry i otaczająca przyroda? Spacer w chmurach - to gwarancja wyjątkowych i niezapomnianych przeżyć dla osób w każdym wieku!

Data dodania: 2018-12-17

Wyświetleń: 1291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Spacer w chmurach, czyli oryginalny pomysł na weekend!

Ścieżka w chmurach to ogromna, finezyjna budowla, położona po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika, w miejscowości Dolni Morava, nieopodal Kotliny Kłodzkiej. Zbudowana została w 2015 roku, na wysokości 1116 m n.p.m., na zboczu góry Slamnik. Sama wieża mierzy 55 m, a do jej budowy wykorzystano 380 ton stali, 300 m3 modrzewiowego klejonego drewna oraz 250 m3 heblowanych pełnych modrzewiowych bali.  

Na szczyt konstrukcji można dostać się bezpieczną, szeroką, 700-metrową kładką. Trasa spacerowa jest unikalna, stanowi swoistą ucztę dla zmysłów. Dostajemy się na wysokość obłoków, nieco ponad naszymi głowami krążą ptaki, dookoła roztaczają się bajeczne krajobrazy i pejzaże. Spacerując dostrzec możemy imponujące grzbiety Karkonoszy i Jeseników a także całą, przepiękną i malowniczą Dolinę rzeki Morawy. Konstrukcja budowli sprawia, że z każdym krokiem zyskujemy nową perspektywę i inne spojrzenie na okolicę.

Miejsce to dostosowane jest dla dzieci, rodziców z wózkami oraz osób niepełnosprawnych. Szerokie, płaskie kładki zapewniają duży komfort i swobodę jazdy. Poza tym trasa otoczona jest barierkami, z siatką, przez co jest w pełni bezpieczna dla najmłodszych.

Na ścieżce znajdują się liczne tarasy widokowe, zaś na jej szczycie stworzono ogromną, siatkową trampolinę, tzw. kroplę. Będąc tam, a wiec na wysokości ponad 50 metrów dokładnie widzimy, co znajduje się pod naszymi stopami, co niewątpliwie potęguje wrażenia i dostarcza dodatkowych, mocnych wrażeń. Dla śmiałków przygotowano również dodatkowe atrakcje, niosące dreszczyk emocji i sporą dawkę adrenaliny. Istnieje możliwość zjazdu ze szczytu specjalną, wyprofilowaną zjeżdżalnią, o długości ponad 100 metrów, osiągająca miejscami niewyobrażalna prędkość. Ponadto pomiędzy piętrami znajdują się liczne tunele oraz gniazda, zaś w połowie ścieżki stworzono tzw. rękaw, a więc niewielki tunel, w całości utkany z grubej siatki, którym można przejść na wyższy poziom ścieżki. 

Obiekt ten ma również walor edukacyjny, bowiem na trasie znajduje się 12 różnorodnych zagadnień historycznych i przyrodniczych, opisanych na panelach edukacyjnych.

Spacer w chmurach, czy inaczej mówiąc ścieżka w obłokach to bez wątpienia prawdziwa podniebna przygoda! Odwiedzając Kotlinę Kłodzką, nie sposób pominąć tą wyjątkową budowlę, gwarantującą niezapomniane przeżycia!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena