Lato w pełni. Dla uczniów i studentów rozpoczął się czas beztroskich wakacji, a dla wszystkich pracujących czas zasłużonych urlopów. Niezależnie od tego gdzie wyjeżdżamy i jak zamierzamy spędzić czas, warto zabrać ze sobą kilka urządzeń. Przedstawiamy gadżety, które mogą przydać się na wczasach.

Data dodania: 2014-08-08

Wyświetleń: 1656

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybierasz się na wakacje? Zobacz jakie gadżety mogą Ci się przydać!

Czytnik e-booków

Must have dla każdego wielbiciela książek, choć nie tylko. Książka lub czytnik e-booków może przydać się podczas deszczowych dni lub kiedy będziemy opalać się na plaży. Wiele osób zarzuca czytnikom e-booków „brak duszy”, którą posiadają tradycyjne książki. Jednak nie należy zapominać o ich niewątpliwych zaletach. Przede wszystkim w pamięci urządzenia możemy zapisać nawet kilkaset pozycji, a sam czytnik waży i zajmuje tyle samo miejsca, co jedna mała książka.

Oprócz tego, niektóre urządzenia umożliwiają przeglądanie stron internetowych czy odtwarzanie plików mp3. Kolejnym atutem są ceny czytników, które w ostatnich latach mocno spadły. W sklepach dostępne są już modele w cenie od 69 złotych. Za bardziej zaawansowane urządzenie będziemy musieli zapłacić nawet 500 złotych.


Bank energii

Niezależnie od tego czy zamierzamy spędzić wakacje w Polsce czy za granicą, czy wybierzemy się w góry, nad morze czy jezioro, wszędzie zabierzemy ze sobą smartfon. Telefon stał się nieodłącznym towarzyszem naszych podróży. Bez względu na to gdzie wyjeżdżamy, on zawsze jest z nami. Nowe telefony oprócz wielu zalet mają jednak jedną dużą wadę – baterię, która szybko się wyczerpuje.

Producenci gadżetów elektronicznych pomyśleli i o tym. W sklepach dostępne są banki energii, czyli niewielkie przenośne akumulatory, dzięki którym możemy doładować baterię telefonu lub tabletu w każdym miejscu i o każdej porze.

Dla najbardziej wymagających powstały power banki o pojemności sięgającej 10000mAh. Takie rozwiązanie proponuje np. firma Maxell. Banki energii tej marki naładują baterię smartfonu nawet pięć razy, bez potrzeby dostępu do gniazdka sieciowego. Dzięki temu urządzeniu naładujemy nie tylko baterię telefonu, ale też tabletu czy wspomnianego wyżej czytnika e-booków.


Obudowa ochronna

Skoro już mowa o smartfonach i tabletach, to oprócz dodatkowego źródła energii, na wakacjach może przydać się również ochronna obudowa na urządzenia mobilne. W sklepach mamy ogromny wybór wszelkich pokrowców na telefony, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na to, czy obudowa ochroni nasz gadżet np. przed upadkami z wysokości. Dobrym wyborem może okazać się zakup obudowy, która absorbuje wstrząsy i zapobiega zniszczeniu delikatnej obudowy tabletu, smartfonu czy czytnika e-booków.

Jeżeli wybieramy się nad morze lub jezioro i mamy na uwadze bezpieczeństwo naszego smartfonu warto również zwrócić uwagę na obudowy nie tylko odporne na wstrząsy i upadki, ale chroniące telefon również przed działaniem wody i piasku. W sklepach można odnaleźć także „kamizelki ratunkowe” dla smartfonów. Dzięki nim, nie musimy obawiać się zatonięcia telefonu – urządzenie będzie spokojnie unosić się na wodzie.

 

Słuchawki wodoodporne

Jeśli zabezpieczyliśmy już przed morską tonią swój smartfon czy tablet, dobrze byłoby do tego dołączyć również wodoodporne słuchawki. Tego typu gadżet przyda się nie tylko podczas wizyty na basenie, ale też podczas uprawiania sportu. Słuchawkom takim  nie straszny jest pot ani deszcz. Charakteryzują się wysokim stopniem ochrony przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie. Ich obudowa  przy chwilowym kontakcie z cieczą w znormalizowanych warunkach dotyczących ciśnienia i czasu, powinna uniemożliwiać wnikanie takiej ilości wilgoci, która powodowałaby szkodliwe skutki. W dodatku dzięki specyficznej konstrukcji dopasują  się do ucha i nie wypadną  nawet przy intensywnych ruchach.

 

Odtwarzacz MP3, GPS, kamera, aparat…

…i wiele innych. Można by tak wymieniać, jednak wszystkie te funkcje bezproblemowo spełniają dzisiaj smartfony. Mając telefon z wystarczająco dużym wyświetlaczem, możemy na nim również obejrzeć film lub poczytać książkę. Nie zawsze jest to komfortowe, ale pozwala zabić czas, kiedy za oknem pada deszcz lub gdy spóźnia się pociąg.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena