Pierwsza Komunia Święta to dzień szczególny zarówno dla dziecka jak i całej jego najbliższej rodziny. Poprzedzona zwykle długimi przygotowaniami, uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w duchowym, religijnym życiu najmłodszych.

Data dodania: 2018-11-24

Wyświetleń: 695

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Organizacja przyjęcia komunijnego - o czym należy pamiętać?

Jak więc zorganizować tą uroczystość, by zarówno mały bohater jak i wszyscy zaproszeni goście czuli się wyjątkowo?

Niewątpliwie, do wydarzenia tego trzeba dobrze się przygotować, mowa tu przede wszystkim o najważniejszym - duchowym wymiarze uroczystości, choć musimy mieć na względzie również bardziej przyziemny - organizacyjny aspekt. Ważne uroczystości wymagają odpowiedniego tła i oprawy, dlatego warto zadbać o wszelkie, nawet najmniejsze detale.

W ceremonii towarzyszy dziecku zwykle cała najbliższa rodzina, po zakończeniu Mszy Świętej organizuje się, więc niewielkie przyjęcie dla zaproszonych gości. Aktualnie coraz częściej odchodzi się od organizacji przyjęcia w domu, bowiem jest to znaczne obciążenie dla rodziców. Restauracje, hotele prześcigają się w ofertach organizacji uroczystości komunijnych, co stanowi doskonałą alternatywę do świętowania w domu. Przyjęcia w lokalu mają mnóstwo zalet, przede wszystkim rodzice mogą skupić się na duchowym wymiarze ceremonii, nie ma konieczności przygotowywania posiłków czy późniejszego sprzątania. Niestety, głównym minusem tego rozwiązania są spore koszty, które jednak warto zoptymalizować, indywidualnie dobierając opcję dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości.

Wybierając lokal, w którym zorganizowane zostanie przyjęcie komunijne nie powinniśmy zapominać, kto jest głównym bohaterem tego dnia. To przyjmujący Pierwszą Komunię świętą powinien przede wszystkim czuć się komfortowo, a wręcz wyjątkowo. Warto zadbać o dobre samopoczucie zarówno dzieci jak i dorosłych. Większość restauracji wspólnie z Państwem dobiera menu, koniecznie uwzględnijcie więc najmłodszych, czy to zamawiając frytki zamiast ziemniaków czy wybierając pyszny deser i lody.

Niezwykle istotna jest również wielkość Sali oraz cale otoczenie lokalu. Niewątpliwym atutem jest duży ogród, miejsce gdzie dzieci będą mogły dać upust swoim emocjom. W przypadku, gdy na przyjęciu znajduje się większa ilość dzieci warto rozważyć zaangażowanie animatorki, która przygotuje specjalne, dedykowane najmłodszym gry i zabawy, co niewątpliwie umili im czas.

Koniecznie pamiętajcie również o upamiętnieniu tych magicznych chwil. Fotografie, krótkie filmy pomogą zachować wydarzenie w pamięci znacznie dłużej. Warto zwrócić uwagę również na wystrój Sali, który powinien być jednocześnie subtelny oraz elegancki.

Pierwsza Komunia Święta to dzień szczególny, szansa na przeżycie zarówno dla dziecka jak i jego najbliższych prawdziwie magicznych, pełnych miłości chwil. By osiągnąć pełnię sukcesu, nie zapominajmy o odpowiednim przygotowanie się do tego święta - zarówno duchowym jak i organizacyjnym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena