Dzięki nowoczesnym technologiom dzisiejsze sztuczne kwiaty wyglądają o wiele bardziej elegancko niż poprzednicy sprzed kilkunastu lat. Tym samym sztuczne kwiaty stały się gustowną ozdobą, którą bez obaw można udekorować różne domowe zakątki. Poniżej kilka propozycji.

Data dodania: 2017-06-29

Wyświetleń: 2026

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sztuczne kwiaty równie piękne co te prawdziwe

Sztuczne kwiaty do kuchni

Kuchnia to domowa przestrzeń, którą większość osób aranżuje tak, by panowała w niej ciepła atmosfera. Z tego względu delikatne sztuczne kwiaty doskonale sprawdzają się jako dekoracja do przestrzeni przygotowywania posiłków. Niemniej jednak obfite duże bukiety nie nadają się do kuchni, w których każdy centymetr wolnej przestrzeni zwykle jest bezcenny. O wiele lepiej sprawdzą się niewielkie sztuczne kwiaty, np. z modnymi ostatnio kolorowymi jagodami.

Sztuczne kwiaty jako dekoracja korytarza

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz – dlatego wystrój korytarza czyli miejsca, które goście widzą jako pierwsze, jest niezwykle ważny. Tymczasem bardzo często tą przestrzeń urządza się na szybko, nie przykładają większej wagi do jej aranżacji. Nie można zapominać o dekoracjach. Ładnym akcentem będzie na przykład prosty wazon z kolorowymi sztucznymi kwiatami.

Wiązanka z sztucznych kwiatów na drzwi

W kulturze amerykańskiej domownicy bardzo często dekorują drzwi swoich domów. W Polsce to zjawisko jest dość rzadko spotykane, a to wielka szkoda. Warto zacząć chociażby od dekoracji okolicznościowych – na przykład w okresie świątecznym zdobiąc drzwi gwiazdą betlejemską lub jemiołą. 

Sztuczne kwiaty do łazienki

Gorąca kąpiel w towarzystwie pięknych kwiatów może być jeszcze bardzie przyjemna i odprężająca. Dlatego warto ustawić w łazience bukiecik, który wpłynie pozytywnie na samopoczucie. Tym bardziej, że w polskim budownictwie łazienki zazwyczaj są ślepe i dość ponure. 

Urocza sypialnia

Sypialnia jest przestrzenią, w której regenerujemy się podczas snu. Dlatego każde takie wnętrze dobrze jest dekorować naturalną roślinnością, które poprawia jakość powietrza. Niemniej jednak trzeba unikać roślin, które mocno pylą. Ponadto jeśli zależy nam na kwiatach, naturalną zieloną roślinność można uzupełnić o sztuczne kwiaty, które są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu.

Dobrej jakości sztuczne kwiaty to piękna dekoracja, która doskonale sprawdza się w aranżacjach w różnym stylu. Warto jednak wybrać wiązankę, biorąc pod uwagę każdy detal wystroju wnętrza. Źle dobrane sztuczne kwiaty mogą bowiem bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena