Idziesz „na swoje” i rezygnujesz z etatu. Bardzo odważna decyzja, jednak wymagająca dużej przedsiębiorczości. Musisz wyposażyć zakład, a najpierw znaleźć lokum, jeśli nie posiadasz jeszcze swojego miejsca. Jak wyposażyć zakład fryzjerski?

Data dodania: 2019-07-04

Wyświetleń: 752

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Stwórz zakład fryzjerski swoich marzeń. Jak wyposażyć swój pierwszy zakład?

Aby otworzyć swój zakład fryzjerski zdobądź najpierw fundusze przez kredyty czy dofinansowanie unijne. Następnie znajdź dobrą lokalizację dla swojego zakładu, a następnie lokum. Pomyśl także o wyposażeniu salonu i o odwiedzinach takiego miejsca, jak hurtownia fryzjerska. Zadbaj o odpowiednią ilość kosmetyków, dobre meble na sali czy odpowiednie elektronarzędzia. Odpowiednie wyposażenie salonu to podstawa, bez której nie możesz rozpocząć działalności. Przemyśl dokładnie strategię, czy chcesz mieć wyłącznie zakład fryzjerski, czy także będziesz świadczyć usługi kosmetyczne. Poszerzenie oferty usług może przynieść większe profity przez większą liczbę klientów. Dopiero po przemyśleniu tych wszystkich zmiennych otwórz swój pierwszy zakład. Jak otworzyć swój pierwszy zakład fryzjerski? Podpowiadamy.

Zdobądź niezbędne fundusze i przygotuj biznesplan

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby otworzyć swój zakład fryzjerski to zdobycie funduszy. Możesz zaciągnąć kredyt w banku, choć to bardzo ryzykowna forma. Przede wszystkim banki zawsze będą ściągały należność niezależnie od prosperowania zakładu i jego przychodów. Po drugie, banki zawsze wymagają zabezpieczenia pożyczki. Jeśli otwierasz swój pierwszy biznes postaraj się o dofinansowanie z funduszy unijnych. Młodzi przedsiębiorcy na start otrzymują dość duże dofinansowanie, jednak nie pokrywa ono 100% kosztów otwarcia salonu. Młody przedsiębiorca i tak musi posiadać wkład własny wynoszący ok. 50% wartości całej inwestycji. Wszystko jest zależne od dostępności określonych programów unijnych. Programy charakteryzują się również tym, że wymagają biznesplanu. Ten znowu musi określać już lokal, jego umiejscowienie, źródło zaopatrzenia, jakim jest hurtownia fryzjerska, czy zakres świadczonych usług.

Przemyśl dokładnie zakres swoich usług

Na początku tworzenia biznesplanu przemyśl, czy tylko chcesz świadczyć usługi fryzjerskie. Dobry zakład ma wielu klientów, ale rynek się rozwija i konkurencja często świadczy dodatkowe usługi, takie jak pielęgnacja paznokci, stylizacja zarostu męskiego, hennę brwi, a nawet proste zabiegi depilacyjne. Połączenie wielu usług pod jednym dachem przysporzy wielu nowych klientów, a ci znów częściej będą odwiedzali wielousługowy zakład fryzjerski lub skorzystają z większej ilości usług, co przełoży się na większe zyski. Nie zapominaj także o mężczyznach. Współcześni panowie nie tylko skracają włosy, ale stylizują nietuzinkowe fryzury i korzystają z prostych zabiegów kosmetycznych. Pielęgnacja brody, odświeżenie paznokci czy depilacja to zabiegi, z jakich panowie korzystają coraz częściej. Akcesoria do stylizacji brody i innych zabiegów znajdziesz w takim miejscu jak hurtownia fryzjerska.

Wybieramy miejsce i ustawiamy salę

Jeśli decydujesz się na otwarcie salonu fryzjerskiego pamiętaj, że musi być to dogodne miejsce dla lokalnych klientów. Nie licz na początku na olbrzymie zainteresowanie, a pozwól samemu się dostrzec. Otwórz salon na dużym osiedlu, gdzie w pobliżu nie ma konkurencji lub przy ruchliwej drodze. Następnie wybierz lokal, który będzie miał odpowiednią ilość miejsca. W salonie musisz zmieścić kilka krzeseł – stanowisk dla klientów, poczekalnię, miejsce na myjnię głowy czy mini gabinet zabiegowy. Lokal powinien być także przestrzenny, aby klienci nie ubijali się jedne na drugim. Dyskomfort podczas zabiegów czy podczas oczekiwania na usługę może odstraszyć znaczne grono klientów. Jeśli już wszystko mamy uporządkowane to czas na odwiedziny takiego miejsca jak hurtownia fryzjerska.

Wybieramy sprzęt i kosmetyki

Hurtownia fryzjerska oferuje wszystkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji fryzur. Można zakupić farby do włosów, rozjaśniacze, mgiełki, żele, lakiery do włosów, a także inne akcesoria. Poza tym kupujemy wszystkie niezbędne narzędzia typu grzebienie, szczotki, nożyczki, brzytwy maszynki do golenia. Dobieramy również odpowiednie elektronarzędzia. Wszelkiego typu suszarki, maszynki elektryczne, trymery, lokówki, prostownice czy suszarki. Hurtownia fryzjerska oferuje również wyposażenie sali. Można w niej dostać fotele fryzjerskie, krzesła dla samego fryzjera, krzesła do poczekalni, szafki, przyborniki, a nawet lustra czy myjnie. Czy to pełna oferta hurtowni? Nie! W hurtowni można zakupić także niezbędne akcesoria do pielęgnacji ciała skóry, czyli do zabiegów kosmetycznych. Jeśli planujesz stylizację paznokci, pielęgnację skóry, to w hurtowni fryzjerskiej również znajdziesz wszystkie niezbędne produkty.

Do tego nie musisz wiecznie jeździć na hurtownię samemu po towar. Hurtownia fryzjerska zazwyczaj pozwala na zamówienie produktów on-line i wysyła zamówiony towar kurierem.

Otwierając swój pierwszy zakład fryzjerski pamiętaj o jego dobre lokalizacji. Znajdź odpowiednią ilość funduszy i nie obciążaj niepotrzebnie działalności kredytami, jeśli możesz skorzystać z programów unijnych. Zadbaj szeroki zakres usług i komfort klientów. Zaopatruj się wyłącznie w hurtowniach, ponieważ ominiesz niepotrzebne koszty z tytułu pośrednictwa.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena