0 głosów

Wiele osób prowadzących gospodarstwo rolne korzysta z dofinansowań. Jest to ogromne wsparcie, dzięki któremu możliwy jest rozwój działalności rolniczej. Unia Europejska kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. 

Img

Na wsparcie finansowe mogą liczyć przede wszystkim małe przedsiębiorstwa rolne, które przechodzą modernizację lub restrukturyzację.

Kto może starać się o dopłatę?


PROW realizuje kilkanaście rozmaitych programów skierowanych do sektora rolniczego. O dopłatę może starać się więc każda osoba, która spełnia określone wymogi. W pierwszej kolejności należy więc zapoznać się z zasadami, na których opiera się dana dotacja. Niektóre z nich uzależnione są od np. wieku, wykształcenia, ilości ziemi, charakteru działalności, skali produkcji rolnej. Jeśli więc nie posiadamy dostatecznej wiedzy na ten temat, to warto skorzystać z wsparcia wykwalifikowanego konsultanta. Z pewnością przedstawi nam on wszystkie dostępne rozwiązanie. Ogromną popularnością cieszy się dofinansowanie na zakup ciągnika (tu więcej informacji 

http://nowoczesnafarma.pl/Dofinansowanie-na-zakup-nowego-ciagnika.html), 

czyli jednego z najważniejszych sprzętów w gospodarce.

Jak otrzymać dofinansowanie?


W przypadku, gdy uda nam się znaleźć interesujący nas program, musimy złożyć wniosek o dofinansowanie. Wymaga to skompletowania wielu dokumentów - to na podstawie szczegółowych danych ustala się kto dostanie dotację, a także jaka będzie kolejność przyznawanych świadczeń.

Modernizacja gospodarstw rolnych, to dotacja, która z pewnością poprawi finanse wielu przedsiębiorców z omawianego sektora. Wparcie może znajdować się na poziomie nawet 50-60% wartości całej inwestycji, co jest ogromnym odciążeniem. Dodatkowym plusem jest możliwość zakupu sprzętów oraz pojazdów rolniczych.

Osoby, które myślą o nowym ciągniku muszą pamiętać, że musi on spełniać określone standardy dotyczące m.in. emisji spalin. Innym popularnym programem jest Inwestycje na obszarach Natura 2000. W tym przypadku musimy posiadać określoną powierzchnię pastwisk, czy też łąk. Dofinansowanie mogą otrzymać jedynie rolnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Licencja: Creative Commons