Wiele osób prowadzących gospodarstwo rolne korzysta z dofinansowań. Jest to ogromne wsparcie, dzięki któremu możliwy jest rozwój działalności rolniczej. Unia Europejska kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. 

Data dodania: 2019-04-16

Wyświetleń: 714

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dofinansowania dla rolników

Na wsparcie finansowe mogą liczyć przede wszystkim małe przedsiębiorstwa rolne, które przechodzą modernizację lub restrukturyzację.

Kto może starać się o dopłatę?


PROW realizuje kilkanaście rozmaitych programów skierowanych do sektora rolniczego. O dopłatę może starać się więc każda osoba, która spełnia określone wymogi. W pierwszej kolejności należy więc zapoznać się z zasadami, na których opiera się dana dotacja. Niektóre z nich uzależnione są od np. wieku, wykształcenia, ilości ziemi, charakteru działalności, skali produkcji rolnej. Jeśli więc nie posiadamy dostatecznej wiedzy na ten temat, to warto skorzystać z wsparcia wykwalifikowanego konsultanta. Z pewnością przedstawi nam on wszystkie dostępne rozwiązanie. Ogromną popularnością cieszy się dofinansowanie na zakup ciągnika (tu więcej informacji 

http://nowoczesnafarma.pl/Dofinansowanie-na-zakup-nowego-ciagnika.html), 

czyli jednego z najważniejszych sprzętów w gospodarce.

Jak otrzymać dofinansowanie?


W przypadku, gdy uda nam się znaleźć interesujący nas program, musimy złożyć wniosek o dofinansowanie. Wymaga to skompletowania wielu dokumentów - to na podstawie szczegółowych danych ustala się kto dostanie dotację, a także jaka będzie kolejność przyznawanych świadczeń.

Modernizacja gospodarstw rolnych, to dotacja, która z pewnością poprawi finanse wielu przedsiębiorców z omawianego sektora. Wparcie może znajdować się na poziomie nawet 50-60% wartości całej inwestycji, co jest ogromnym odciążeniem. Dodatkowym plusem jest możliwość zakupu sprzętów oraz pojazdów rolniczych.

Osoby, które myślą o nowym ciągniku muszą pamiętać, że musi on spełniać określone standardy dotyczące m.in. emisji spalin. Innym popularnym programem jest Inwestycje na obszarach Natura 2000. W tym przypadku musimy posiadać określoną powierzchnię pastwisk, czy też łąk. Dofinansowanie mogą otrzymać jedynie rolnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Licencja: Creative Commons