Coraz więcej firm wprowadza możliwość pracy zdalnej. Co ciekawe, niektóre organizacje zupełnie rezygnują ze stacjonarnego biura – obniża to znacznie koszty prowadzenia działalności i daje bezcenną wartość naszym pracownikom – wolność. 

Data dodania: 2018-11-27

Wyświetleń: 586

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

G Suite - sposób na zespołową pracę zdalną

Nie ma znaczenia, w jakim miejscu na Ziemi się obecnie znajdujesz, w każdej chwili możesz czynnie brać udział w realizowanych przez Twoją firmę projektach. Praca zdalna pozwala także efektywniej wykonywać powierzone zadania. Pracując online liczy się przede wszystkim jakość wykonywanych przez nas zadań, a nie bezproduktywny czas spędzany w biurze, gdzie nikt nie zwraca uwagi na efektywność, a jedynie na ilość wysiedzianych przed biurkiem godzin.

 

Każdy z nas na pewno miał okazję korzystać z narzędzi pakietu G Suite. Większość z nas robi to na pewno codziennie. Gmail czy Dysk Google to najpopularniejsze narzędzia, z których większość z nas korzysta w codziennym życiu. Zwykle wykorzystujemy narzędzia Google do prywatnych spraw. Czy wiesz jednak, że produkty Google’a świetnie sprawdzają się także w pracy?

Dokumenty Google

Większość z nas przyzwyczajona jest do pracy z pakietem oferowanym przez Microsoft. Produkty oferowane przez G Suite lepiej nadają się jednak do pracy zdalnej. Oprócz tradycyjnych funkcji pisania i edytowania tekstu, dzięki Google Docs możemy konwertować obrazy i pliki pdf na dokumenty Google. Jeśli dostaliśmy dokument w obcym języku możemy go też bez problemu przetłumaczyć. Jest to szczególnie przydatne, jeśli pracujemy w międzynarodowym zespole.

Korzystając z Google Docs możemy też dyktować notatki i zmieniać głosem wykonany już zapis – cały tekst możemy podyktować, wykorzystując smartfon czy komputer. To również kolejny plus G Suite – wszystkie pliki możemy edytować z dowolnego urządzenia. W Dokumentach Google możemy również dowolnie zmieniać czcionki oraz dodawać tabele i wykresy. Każdy z użytkowników mających dostęp do pliku może wstawić do dokumentu swoje uwagi i komentarze – dzięki temu na bieżąco możemy omawiać z zespołem dodawane zmiany.

Arkusze Google

Dzięki Arkuszom Google analiza danych stanie się łatwa i przyjemna. Wszystkie wprowadzone dane możemy na bieżąco analizować: oprócz zwykłych funkcji jak dodawanie, mnożenie i sumowanie, Google Sheets dokona analizy procentowej danych dodanych do arkusza. Wszystkie statystyki możemy też przedstawić za pomocą wykresów. Jeśli współpracujemy zdalnie z dużą ilością osób, możemy dowolnie zarządzać udostępnianiem danych. Część danych możemy ukryć przed niektórymi użytkownikami dzięki opcji „Chronione arkusze i zakresy”.

Google Slides

Google Slides to świetny sposób na tworzenie przejrzystych i interaktywnych prezentacji. Podczas omawiania prezentacji możemy użyć myszy jako wskaźnik – wystarczy, że kursorem zaczniemy zakreślać aktualnie omawiane treści. Poszczególne części prezentacji możemy też opublikować jako strony internetowe. Google Slides jest wprost stworzone do pracy zdalnej: użytkownicy mogą zadawać pytania podczas trwania prezentacji. Taki rodzaj Q&A pozwala na lepsze rozumienie prezentowanych treści – możemy dowolnie zadawać pytania i dzielić się sugestiami. To taka kreatywna burza mózgów online.

Google Dysk

W pakiecie G Suite mamy również dostęp do Google Drive. Wirtualny Dysk pozwala na przechowywanie dokumentów, obrazów, plików audio i video. Podobnie jak w przypadku innych produktów G Suite możemy dowolnie zarządzać dostępem do znajdujących się tam informacji. I choć na pewno większość z nas korzysta z Google Drive, najczęściej wykorzystujemy tą usługę do celów prywatnych. Dysk Google świetnie sprawdza się do magazynowania zdjęć z wakacji, ale będzie też bardzo pomocny w organizacji naszej pracy. Łatwo i szybko możemy dzielić się wszystkimi materiałami na bieżąco z naszym zespołem – nie ma znaczenia, w jakim zakątku świata się obecnie znajdujemy. Do Google Drive będziemy mieć dostęp także na urządzeniach mobilnych. Tak samo, jak w przypadku Arkuszy Google możemy dowolnie zarządzać dostępem do znajdujących się tam plików.

G Suite to nowoczesny sposób na wymianę informacji i efektywną pracę zdalną. Wszystkie produkty oferowane przez Google pozwalają na synchronizację pracy, wspólne edytowanie danych, wymianę komentarzy i sugestii. Wszystkie funkcje są idealnie stworzone do pracy zdalnej, prawda? Dzięki zaproponowanym przez Google rozwiązaniom będziemy mogli wspólnie z naszymi współpracownikami na bieżąco realizować powierzone nam zadania. Dostęp do naszych plików i dokumentów możliwy jest z każdego urządzenia, niezależne od miejsca w jakim się znajdujemy. Wystarczy jedynie połączenie z internetem. Dodatkowo cennik g suite jest na tyle korzystny, że może pozwolić sobie na niego nawet mikro przedsiębiorstwo. Dla przykładu cena za wersję Basic rozpoczyna się już od 3,33 Euro miesięcznie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona