Przenośne ładowarki do telefonów kojarzą się z maleńkimi urządzeniami zdolnymi jedynie zasilać telefony, tablety i inny sprzęt napięciem 5 V. Nic jednak mylnego, urządzenia tego typu są w stanie zasilać laptop, ba są również takie, które potrafią zasilić sokowirówkę, szlifierkę.

Data dodania: 2018-10-22

Wyświetleń: 390

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Energia w pudełku.


Banki energii (inna nazwa przenośnych ładowarek) zbudowane są z ogniw, elektroniki sterującej oraz zabezpieczeń przeciwprzepięciowych. Tanie powerbanki, jakie można kupić nieomalże na każdym rogu, pozwalają zasilić telefony. Od kilku lat dostępne są również nieco droższe urządzenia, które bez problemu pomogą ci zasilić laptop. Przenośne ładowarki do telefonów i nie tylko zasilają napięciem od 15 do 19 V (oczywiście można nimi również ładować telefony komórkowe, więc posiadają także napięcie 5 V) co umożliwia zasilane laptopów.

Jak to wykorzystać?


tanie powerbanki DOCA


Obecnie nie musisz się martwić, czy bateria w twoim laptopie pozwoli ci na dokończenie projektu. Lecisz samolotem, jedziesz pociągiem? To nie są powody, aby zrezygnować z dokończenia ważnych zadań. Na rynku można spotkać takie powerbanki o różnych pojemnościach. Bardzo popularne to takie o pojemności 15 000 mAh. Na tym samym mobilnym akumulatorze możesz również zasilać inne urządzenia. Takie banki energii wyposażone są również w latarkę. Zatem sprzęt taki idealnie nadaje się na biwaki i wyjazdy poza miasto.

Iskra.

Oprócz opisanych wyżej funkcji niektóre powerbanki wyposażone są w specjalny system, który umożliwia pomoc w rozruchu samochodu. Takie urządzenie wystarczy podpiąć do pustego akumulatora w samochodzie, a ono umożliwi nam rozruch.
 

Powerbanki lekarstwem na bolączki pustego urządzenia.

Dzisiejsze przenośne ładowarki to bardzo pożyteczne urządzenia, dzięki nim nie musimy martwić się o telefon, tablet czy laptop. Mimo swojej prostej konstrukcji ich skuteczność zależy od precyzji ich złożenia, sposobu działania oraz materiałów, z jakich są zbudowane.
.

Licencja: Creative Commons