Przed zakupem powerbanków warto sprawdzić, czy złącza montowane w tych urządzeniach, będą pasowały do naszych przewodów, czy też musimy zaopatrzyć się w specjalistyczne przewody.

Data dodania: 2018-12-06

Wyświetleń: 456

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym są przenośne ładowarki do telefonów?

Przenośne ładowarki są niczym innym jak baterią. Oczywiście różnią się od baterii, bo oprócz niej posiadają również elektronikę (sterowniki, przetwornice, elektronikę zabezpieczającą przed przepięciami, system wskazania poziomu energii, złącza oraz wiele innych komponentów). Powerbanki (bo tak również są nazywane) służą do ładowania urządzeń elektronicznych. Najczęściej wykorzystuje się je do ładowania telefonów oraz tabletów.

tanie powerbanki

Jak wygląda proces ładowania?

Gdy zdobędziemy nasze wymarzone urządzenie do ładowania, czyli powerbank. Musimy sprawdzić, jaki ma poziom energii. Niektóre powerbanki posiadają wyświetlacz, który informuje o procentowej ilości energii w urządzeniu. Inny sprzęt posiada system diod lub system koloru diody. Wszystko to uzależnione jest od producenta sprzętu.

Jeżeli urządzenie ma energię, możemy z niej korzystać. Jeżeli nie ma, musimy naładować powerbank. W tym celu musimy na urządzeniu odszukać gniazdo do ładowania. Zazwyczaj jest to miniUSB bądź micro USB. Niektóre przenośne ładowarki wyposażone są w przewody. Sprawdź, czy któreś ze złączy na końcach przewodu pasuje do tego małego wejścia. Warto sprawdzać ostrożnie, bo mobilne baterie są delikatnymi urządzeniami, nie wolno starać się wkładać przewodu, który posiada nieodpowiedni wtyk.

Ładownie ładowarki
Gdy udało nam się dopasować sam przewód do gniazda „wejścia" w powerbanku, delikatnie wkładamy go. Na drugim końcu przewodu zazwyczaj jest wtyk USB. Wkładamy go do ładowarki sieciowej. W ten sposób ładujemy przenośne ładowarki. Sam proces może trwać kilka godzin. Uzależnione jest to pojemności oraz jakości samego powerbanku.

przenośne ładowarki do telefonów

Jakich gniazd używamy, chcąc naładować na przykład telefon?


Gniazda „wyjścia", czyli gniazda, z których ładujemy na przykład telefon, są wyraźnie oznaczone na ładowarkach. Zazwyczaj są to gniazda USB (1 A oraz 2.1 A). Wybór gniazda uzależniony jest od naszych potrzeb. Jeżeli chcemy szybko naładować urządzenie, wybieramy 2.1 A, jeżeli wolniej to 1 A.

Podobnie jak w przypadku, gdy ładowaliśmy nasz powerbank, do ładowania na przykład telefonu musimy użyć również przewodu. Przewód ten musi posiadać takie wtyki, jakie gniazda ma przenośna ładowarka (zazwyczaj jest to USB) oraz nasz telefon.

Niektóre powerbanki wyposażone są w wymienne końcówki przewodów lub pasujące do różnych typów telefonów, lub wtyk wyposażony w przewody z różnymi końcówkami. Nie polecam jednak takich rozwiązań, tracimy w ten sposób mnóstwo energii powerbanku. Zależy nam przecież na tym, aby energia była w ładowarce i aby jak najszybciej została przekazana na przykład do telefonu.


Różne różności.


Niestety nie ma sztywnego schematu złączy i gniazd montowanych w powerbankach. O ile najczęściej gniazda ładujące to USB (1 A i 2.1 A), o tyle gniazda, przez które ładujemy sam powerbank, są różne (mogą być na przykład microUSB lub miniUSB). Często niedocenianym, ale ważnym elementem biorącym udział w ładowaniu jest przewód. Od jego jakości wykonania oraz materiałów, z jakich został zrobiony, bardzo dużo zależy. Warto więc docenić również ten element.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena