Przenośne ładowarki to bardzo proste urządzenia. W zasadzie składają się z ogniw i drobnej elektroniki. Czy jednak wiesz, jakie mają zastosowania?

Data dodania: 2018-11-15

Wyświetleń: 355

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ładowanie telefonów to oczywista, oczywistość. Czy rzeczywiście tylko tam mogą służyć?
 
 
 
 
 
Jaka moc drzemie w kieszeni spodni?
 
 
 
 
 
Mobilne ładowarki to w dzisiejszym świecie w zasadzie nic szczególnego. Tanie powerbanki są dostępne w wielu miejscach. Różnią się nie tylko parametrami, ale również precyzja wykonania. Ta ostatnia cecha zasadniczo wpływa na ich trwałość i niezawodność.
 
tanie powerbanki
 
 
 
Przyjaciel telefonów.
 
 
Obecnie chcąc używać telefonów, musimy również zaopatrzyć się w powerbanki. Słowo „musimy" nie pada tu przypadkowo. Średnia długość pracy telefonu od pełnej baterii do jej wyczerpania wynosi niecałe dwa dni. To zdecydowanie za mało! Dlatego w naszej kieszeni lub torebce muszą być powerbanki. Ale życie to nie tylko telefony...
 
 
 
 
 
Napełnieni, oświeceni.
 
 
 
 
 
Zaskakującą funkcją przenośnych ładowarek jest oświetlenie. Tanie powerbanki nie posiadają tego natomiast większość pozostałych już tak. Powerbanki stworzone zostały również do wyprawy pod namiot. Nic więc dziwnego, że producenci wyposażyli je również w latarkę. Taki sprzęt jest niezbędny na wyprawach. W niektórych modelach bardzo dużych banków energii zastosowano światła ostrzegawcze, to znaczy dwukolorowe (czerwone i białe). Producenci stanęli przed kolejnym wyzwanie, jak doładować powerbank nie mając dostępu do gniazdka elektrycznego?
 
 
 
 
 
Elektrownia w kieszeni.
 
 
 
 
 
Kolejnym pomysłem na uatrakcyjnienie przenośnych ładowarek było wmontowanie w nich paneli słonecznych. Był to strzał w dziesiątkę, większość dużych powerbanków dedykowana jest na wyprawy pod namiot, dlatego powerbanki w trakcie dnia można dodatkowo doładowywać za pomocą promieni słonecznych. Czy wiesz, że samochody również kochają oowerbanki?
 
 
 
 
 
Dla zapominalskich.
 
 
 
 
 
Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że istnieją banki energii, które mogą wybawić nas z kłopotu, gdy na przykład w poprzednim dniu zapomnieliśmy wyłączyć światła w samochodzie, a dziś wydaje się, że bez pomocy drogowej się nie obędzie. Otóż nie, nie potrzebujesz pomocy drogowej, wystarczy posiadać powerbank umożliwiający wspomaganie rozruchu samochodu. Co zrobić, gdy jest potrzeba zasilania czegoś większego?
 
 
 
 
 
Reanimacja laptopa
 
 
 
 
 
Przenośne ładowarki to również urządzenia, które potrafią zasilać laptopy. Niektóre ładowarki potrafią zasilać urządzenia 15 - 19 V. Urządzenia takie zatem można używać do dodatkowego zasilania laptopów. Jest to bardzo dobry pomysł, dzięki temu można zdecydowanie dłużej pracować. Co, jednak gdy potrzebujemy w lesie PC lub telewizor?
 
Przenośne ładowarki do telefonów
 
 
Zasilanie AC
 
 
Istnieją również przenośne ładowarki, które potrafią zasilać urządzenia AC (prąd przemienny). Nie ma problemu, gdy chcesz w lesie popracować na swoim PC, lub obejrzeć TV. W zasadzie urządzenie to jest w stanie zasilać szlifierkę lub wiertarkę.
 
 
 
 
 
Do wyboru do koloru.
 
 
 
 
 
Jak widać, powerbanki potrafią zaskakiwać. Wydaje się, że to proste urządzenia. Nie jest tak do końca. Przenośne ładowarki potrafią bardzo pomóc nam w codziennym życiu. Czas pokaże jakie dodatkowe funkcje będą posiadały jeszcze banki energii.ani
Licencja: Creative Commons