Coworking, to nowość na polskim rynku, która przywędrowała do nas zza granicy. Pomysł na współdzielenie przestrzeni biurowej pojawił się w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku.

Data dodania: 2017-09-06

Wyświetleń: 814

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zalety coworkingu - czyli dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro?

"Zrodził się" on z powodu wysokich kosztów, jakie mieliby ponosić mikro-przedsiębiorcy i przedstawiciele wolnych zawodów, którzy chcieliby samodzielnie wynajmować biura w wielkich miastach. Dzięki coworkingowi mogli posiadać reprezentacyjny adres firmowy bez konieczności opłacania miesięcznie wysokiego czynszu.

Czym jest coworking?

Coworking to możliwość wynajęcia przestrzeni biurowej wspólnie, razem z innymi. Do naszej dyspozycji oprócz adresu rejestracyjnego firmy, oddana zostanie również:

  • infrastruktura biurowe — drukarka, faks, skaner,
  • sala konferencyjna,
  • dostęp do wifi.


Rodzaj i zakres usług zależny jest jednak od samej firmy, która udostępnia przedsiębiorcy przestrzeń biurowa. Często — w ramach wyższych abonamentów — możemy liczyć również na pomoc w zakresie prawnym, księgowym, a także bieżącą obsługę korespondencji zarówno listowej, jak i mailowej.

Wirtualne biuro i jego zalety

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie dla osób pracujących w domu, przedstawicieli wolnych zawodów, a także osób pracujących w innym miejscu, niż chcieliby posiadać siedzibę swojej firmy. Jeśli kontakt z klientem jest znacznie ograniczony, a do wykonywania jego zleceń nie musimy widzieć się z nim osobiście, to coworking pozwoli nam znacznie ograniczyć koszty prowadzenia działalności i odciąży nas od wielu czasochłonnych, a niezbędnych przy własnej firmie, działań — takich, jak księgowość, obsługa korespondencji, czy nawet kontakt z klientami.

Możliwe do wygenerowania oszczędności to jeden z głównych powodów, dla których wielu małych przedsiębiorców decyduje się na skorzystaniu z oferty biur coworkingowych. W dużych miastach możemy liczyć na koszty zmniejszone nawet o kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Pakiet wirtualnego biura to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za miesiąc — za kompleksową obsługę firmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena