Dla tych, którzy już ją odwiedzili, Korfu zajmuje wyjątkowe miejsce zarówno w ich sercu, jak i na turystycznej mapie świata. Spośród pozostałych wysp greckich, wyróżnia się mocno zróżnicowanym krajobrazem, a także sporą ilością terenów zielonych.

Data dodania: 2017-09-06

Wyświetleń: 581

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto wybrać się na wyspę Korfu?

Tutaj również odnajdą się ci, którzy lubią zwiedzać i podziwiać niezwykłą architekturę. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania nam Korfu.

Atrakcje turystyczne - czyli ciekawe miejsca na greckiej wyspie

Wybierając się na Korfu, uradowani będą zarówno ci turyści, którzy kochają góry, jak i ci, którzy wolą wakacje spędzać na plaży. Wyspa oferuje nie tylko piękne plaże, ale również trasy dla amatorów pieszych wycieczek w góry.

Nie będą rozczarowani również ci, którzy są wielbicielami ciekawych obiektów architektonicznych. Niewątpliwym przykładem takich, jak Pałac Achilleion, który znajduje się w niewielkiej miejscowości o nazwie Gastouri. Jest on oddalony 12 km od stolicy Korfu. Miejsce to szczególnie niezwykłe, zważywszy na fakt, że było on niegdyś letnią rezydencją cesarzowej Elżbiety II, znanej jako Sisi. Jak na austriacki pałac przystało, podziwiać możemy w nim nie tylko piękno i kunszt budynków, ale również cudowne ogrody, które obfitują w rzeźby greckich bogów.

Fortece na greckiej wyspie

Grecka wyspa, to również miejsce, które nie służyło dawniej jedynie do wypoczynku i rekreacji - o czym świadczyć może obecność na niej potężnych fortec. Na tej stosunkowo niedużej wyspie znajduje się ich aż dwie:

  • Nowa Froteca - zlokalizowana na zachodzie miasta, chroniła je również podczas drugiej wojny światowej, zabudowania datuje się na wiek XVII,
  • Stara Forteca - najstarszej jej zabudowania liczą sobie prawie 14 wieków, jednak dopiero dzięki Wenecjanom - którzy poczynili jej znaczące modernizacje prawie 900 lat później - zdobyła uznanie zarówno lokalnej ludności, jak i wśród inżynierów wojskowych. Stara Forteca może sprawiać wrażenie, jakoby znajdowała się na oddzielnej wyspie, dzieje się tak ze względu na to, że od strony lądu otoczona jest fosą.
Licencja: Creative Commons