Uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Jednak jego aspekt estetyczny — choć bez wątpienia istotny — nie jest najważniejszy. Proste i zdrowe zęby świadczą o dobrej kondycji całego organizmu.

Data dodania: 2017-09-06

Wyświetleń: 1276

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Piękne i proste zęby - jak je uzyskać?

Dobry zgryz pozwala nam nie tylko pięknie wyglądać na zdjęciach, ale również zapobiegać nieprzyjemnym konsekwencjom jego zaniedbania. Jak uzyskać piękne i proste zęby?

Czy konieczny jest aparat?

Każdy chce być posiadaczem pięknego i równego uzębienia. Nie każdy decyduje się na wizytę u ortodonty, z jednego prostego powodu: obawia się, że ten zaproponuje mu założenie aparatu. Mimo że obecnie noszą go nie tylko dzieci, ale również dorośli, spora grupa ludzi, nie wyobraża sobie założenia konstrukcji na zęby. Obawiają się oni dyskomfortu związanego z wykonywaniem najprostszych czynności codziennych: jedzenia, picia, utrzymania właściwej higieny jamy ustnej, a także mówienia. I trudno im się dziwić, gdyż tradycyjne aparaty ortodontyczne — pomimo szeregu ulepszeń — nadal nie były zbyt wygodne, ani "eleganckie".

Obecna ortodoncja daje spore możliwości, również dla tych osób, które z różnych względów na tradycyjny aparat ortodontyczny zdecydować się nie chcą.

Niewidoczny aparat ortodontyczny

"Droga" do prostych i pięknych zębów wcale nie musi oznaczać noszenia przez długi czas widocznego aparatu ortodontycznego. Ortodonta może nam założyć również aparat, który nie będzie widoczny dla tego, kto będzie obserwował nasz uśmiech. Aparat językowe ortodonta zakłada na wewnętrzną ścianę zębów, co sprawia, wszystkie zamki, druty i zatrzaski konstrukcji są niewidoczne dla przeciętnego oglądającego.

Mogłoby się wydawać, że to, co niesie ze sobą większy komfort, jest mniej skuteczne. Jednak nie w tym przypadku. Językowe aparaty ortodontyczne to nowocześniejsze konstrukcje, które wykonywane są ze specjalnych stopów metali, co sprawia, że są one mniejszych rozmiarów niż tradycyjne. Co więcej, zamki do konstrukcji projektuje się indywidualnie do każdego zęba, co przekłada się na lepsze i szybsze rezultaty leczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena