Osoby zadłużone często zastanawiają się, jak wyjść na prostą i zapanować nad swoimi finansami. Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji, to musisz wiedzieć, że jest kilka rozwiązań, wdrożenie których powinieneś rozważyć.

Data dodania: 2017-08-09

Wyświetleń: 846

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomoc finansowa dla zadłużonych – czym jest i kiedy można z niej skorzystać?

Prawem wierzyciela jest domagać się uregulowania zobowiązania, a obowiązkiem dłużnika – je spłacić. Problem jednak w tym, że nie każda zadłużona osoba przychyla się do uregulowania długu. Być może Twoje kłopoty finansowe są wynikiem np. utraty pracy i wyczerpania się oszczędności lub nieudanej próby stworzenia własnego biznesu. To, dlaczego jesteś zadłużony, nie ma chwilowo znaczenia – ważne, abyś jak najszybciej odzyskał finansową stabilizację, a następnie wyciągnął wnioski z popełnionych błędów. Od czego zacząć? Sprawdź, jak w praktyce wygląda pomoc finansowa dla zadłużonych.

Ugoda z wierzycielem – czy i kiedy się na nią zdecydować?

Jeżeli nie masz jeszcze opóźnień w spłacie kredytu lub są one niewielkie, to warto renegocjować warunki umowy i spróbować dostosować spłatę zobowiązania do Twoich obecnych finansowych możliwości.

Sprawa trafiła do firmy windykacyjnej? Musisz wiedzieć, że pracownicy takich firm są upoważnieni do zawierania ugód z zainteresowanymi klientami. Dzięki temu mogą ustalić ratalnym plan wyjścia z zadłużenia. Co więcej, pomoc finansowa dla zadłużonych wiąże się również z tym, że po podpisaniu ugody, dłużnik może mieć pewność, że jego sprawa nie zostanie przekazana do sądu. Wstrzymanie dalszych działań windykacyjnych daje komfort psychiczny.

A może umorzenie części długu?

Firma windykacyjna może zdecydować, że – po podpisaniu nowej umowy, w której zostanie uwzględniony harmonogram spłat – część zobowiązania dłużnika zostanie anulowana. Najczęściej są to odsetki naliczone od kwoty głównej, które mogą znacznie powiększyć całkowitą sumę do spłaty. Jeżeli chcesz dojść do kompromisu z firmą windykacyjną , możesz samodzielnie zaproponować mu takie rozwiązanie – podejmij inicjatywę.

Kiedy można skorzystać z pomocy finansowej dla zadłużonych?

Masz przeterminowane zobowiązania? Zamiast unikać problemu, zacznij działać. Skorzystanie z pomocy finansowej dla zadłużonych to dobry sposób, aby dogadać się z wierzycielem i odzyskać stabilność finansową. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć spłatę swoich długów – wystarczy tylko, że zrobisz pierwszy krok. Po dogadaniu się np. z doradcą firmy windykacyjnej, będziesz mógł nie tylko spłacić zadłużenie na dogodnych dla siebie warunkach, lecz także rozpocząć budowę pozytywnej historii kredytowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena