Czy warto prowadzić własny biznes? A jeżeli tak to w jakiej branży? Opcji jest wiele, a my przedstawiamy jedną z nich - perfumy pod marką własną.

Data dodania: 2017-07-13

Wyświetleń: 2107

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Perfumy private label - sposób na własny biznes

Czy warto otwierać własny biznes? To zależy kogo się spytamy. Z jednej strony będą dobrze prosperujący przedsiębiorcy, którzy powiedzą, że to jedyna droga do bogactwa. Z drugiej właściciele mikrobiznesów, którzy mogą Cię przekonywać, że prowadzenie firmy to droga przez mękę, na której końcu nie zawsze leżą jakiekolwiek benefity.

Kto ma rację?

Częściowo rację mają obie strony. Wszystko zależy od tego jaki biznes prowadzimy i jak jest on zarządzany. Podobnie będzie wtedy, kiedy spytamy się ludzi czy warto pracować "u kogoś". 

Jedni powiedzą, że tak - jest mniej stresów i stabilna wypłata, która zwiększa się wraz z drogą przebytą w górę po korporacyjnej drabinie. 

Drudzy zaprzeczą - ponieważ szef nie wynagradza odpowiednio, są nadgodziny, a co do stresu - jak gonią terminy to wzrost ciśnienia bywa większy niż po wypiciu najmocniejszej kawy.

Kwestia decyzji

Biznes może przynieść wiele zaszczytów, a dobrze prowadzony zapewnić stabilność finansową. Jeżeli podejmiesz decyzję o założeniu firmy - czeka Cię podstawowa decyzja. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie - czym będziesz się zajmował.

Poszukiwanie biznesu dla siebie

Biznesem jest tworzenie sieci kontaktów w systemach marketingu sieciowego. Biznesem jest kupno mieszkań i ich wynajmowanie - aby zapewnić odpowiednią rentowność. Biznesem jest prowadzenie restauracji. Biznesem jest otwarcie fabryki lub założenie start-upu.

Co w takim razie wybrać? My przedstawiamy jedną z alternatyw: produkcja perfum pod marką własną.

Perfumy private label

Nie musisz posiadać własnej fabryki. Produkcję możesz zlecić zewnętrznej firmie, która wspomoże Cię w kwestiach prawnych, czy przygotuje dokumentację produktu. I oczywiście wytworzy dla Ciebie produkt. 

Czy taki produkt będzie się wyróżniał?

Perfumy pod marką własną możesz indywidualizować. Butelkę, nasadkę, atomizer - wybierasz sam. To Ty określasz zapach. Kartonik jest projektowany specjalnie dla Ciebie. Proces projektowy pozwala na taką dowolność, jakbyś posiadał własny zakład produkcyjny.

Więcej informacji o indywidualizacji przeczytasz w artykule: Opakowanie to też produkt - 5 sposobów indywidualizacji .

A co z danymi na opakowaniu?

W większości przypadków to Twoja firma będzie wymieniona na opakowaniu. O firmie produkującej nie ma wzmianki. Masz pełne prawa do marki i wyłącznosć dystrybucji.

Testowanie rynku

Zlecenie perfum pod marką własną to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców i menedżerów, którzy prowadząc dystrybucję chcą pracować na kapitał własnej marki. Jeżeli nie trzeba dysponować swoją fabryką - koszty inwestycji są ograniczone i istnieje możliwość przetestowania rynku.

Najczęściej zadawane pytania

Pewne pytania w temacie produkcji perfum pod marką własną się powtarzają. Są to między innymi następujące pytania:

  • minimalne ilości, jakie trzeba wyprodukować
  • od czego zależy trwałość zapachu
  • od czego zależy cena

Na te pytania (oraz ponad 20 innych) znajdziesz odpowiedź tutaj.  

Czy to biznes dla Ciebie?

Tego nie mogę ocenić. Nie mogę też gwarantować sukcesu Twojego biznesu opartego na perfumach, ponieważ jak wspomniałem - to Ty go kształtujesz.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena