0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
378 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

O swoje ciało warto dbać wewnątrz i na zewnątrz. Służy nam przecież ono przez całe życie od narodzin do śmierci. A im lepiej o nie zadbamy, tym dłużej prawdopodobnie pożyjemy. Tyczy się to również skóry. Z tym, że dbanie o skórę posiada jeszcze dodatkowy atut. 

Tyczy się to również skóry. Z tym, że dbanie o skórę posiada jeszcze dodatkowy atut. Świeża skóra odejmuje nam lat, sprawiając, że uchodzimy za wciąż młodych i pięknych. Jeden ze sposobów na zdrową skórę stanowi złuszczanie naskórka.

 

Dbajmy o skórę złuszczając naskórek

O skórę można dbać na wiele sposobów. Pierwszy krok to stosowanie kremów i balsamów do ciała, zarówno tych na dzień, jak i tych na noc. Nawilżają one skórę, a przy tym wygładzają, opóźniając procesy starzenia. Drugi krok to zabiegi pielęgnacyjne wykonywane na skórze. Nie chodzi jedynie o liftingi, czy wstrzykiwanie botoksu lub kwasu hialuronowego, a również o złuszczanie naskórka. Złuszczanie naskórka, nazywane też abrazją, ablacją lub eksfoliacją, to stosowany w kosmetyce i dermatologii zabieg, który usuwa martwe komórki naskórka, a co za tym idzie, pozwala się lepiej rozwijać nowopowstałym komórkom naskórka. Zabieg poprawia wygląd i stan skóry poprzez spłycenie zmarszczek, zniwelowanie przebarwień, a nawet kurowanie trądziku.

 

Przegląd metod złuszczania naskórka

Złuszczanie naskórka to popularny sposób na dbanie o skórę. Naskórek można złuszczać na wiele sposobów. W grę wchodzą przede wszystkim peelingi oraz mikrodermabrazja.

 

1. Peeling

Peeling stanowi ścieranie naskórka w sposób chemiczny lub mechaniczny. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka peeling nazywa się bardzo powierzchownym, powierzchownym, średniogłębokim i głębokim. Peeling enzymatyczny działa na zasadzie nakładania enzymów roślinnych, które rozpuszczają obumarły naskórek. Peeling kawitacyjny działa na zasadzie wytwarzania fal ultradźwiękowych. Można też spotkać wiele kosmetyków o nazwie peeling. Dokonuje się nimi zabiegów domowymi sposobami. Oczywiście działają, ale nie aż w tak dużym stopniu jak peelingi wykonywane w ramach zabiegów estetycznych.

 

2. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja stanowi ścieranie kolejnych warstw naskórka, a przy tym stymuluje regenerację kolastyny i elastyny. Mikrodermabrazja diamentowa to ścieranie warstw naskórka przy pomocy głowic diamentowych.  Mikrodermabrazja korundowa to ścieranie warstw naskórka przy pomocy mikronizowanych kryształków tlenku glinu. Mikrodermabrazja tlenowa, zwana też oksybrazją, to ścieranie warstw naskórka przy pomocy mieszających się wody i powietrza.

Licencja: Creative Commons