Zastanawiasz się nad kredytem? Przeczytaj koniecznie powyzsze informacje bo mogą okazać się dla Ciebie pomocne.

Data dodania: 2017-02-10

Wyświetleń: 717

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy warto korzystać z usług doświadczonego brokera kredytowego?

Wiele osób uważa, że ofertę którą dostaną bezpośrednio w banku będzie lepsza od tej zaproponowanej przez doradcę finansowego. Nic bardziej mylnego.
Bankom zależy na pozyskaniu wniosków od brokerów finansowych bo jest to dla nich najtańszy sposób pozyskania klienta i dlatego są oni bardziej skłoni do odstępstw, także tych cenowych niż jest w przypadku klientów, którzy bezpośrednio złożą wnioski do banku. Banki są świadome tego, że klient przez pośrednika składa często wniosek do więcej niż jednego banku co powoduje, że banki są gotowe iść na jeszcze większe ustępstwa.
Czy orientowałeś się kiedyś ile kosztuje minuta reklamy w telewizji? Często są to dziesiątki tysięcy złotych a efekt takich działań może być zerowy. Dlatego część banków nie wydaje prawie wcale pieniędzy na reklamę bo woli zapłacić pośrednikowi za pozyskanie konkretnego klienta niż marnować pieniądze – po prostu jest to dla nich tańsze i im się to bardziej opłaca.
Nie wiem czy wiesz, że doradcy w bankach często nie są wynagradzani za sprzedaż „gołych” kredytów czyli takich bez dodatkowych kosztów więc nie zależy im szczególnie na sprzedaży Tobie tanich ofert. W przypadku doradcy finansowego jest inaczej bo on wynagradzany jest za każdy wypłacony kredyt więc nie musi dodawać dodatkowych kosztów i bardzo zależy mu na tym aby doprowadzić do finalizacji twojej sprawy co gwarantuje owocną współpracę. Jeżeli długo jest na rynku zna się bezpośrednio z osobami decyzyjnymi więc może dla ciebie wynegocjować jeszcze lepsze warunki cenowe i uzyskać odstępstwa proceduralne. Dlatego korzystanie z usług doświadczonego doradcy kredytowego to same korzyści.

Więc umawiając się na spotkanie z doradcą kredytowym upewnij się że doradca z którym się spotykasz pomoże Ci rzetelnie w uzyskaniu finansowania.

Co warto sprawdzić przed umówieniem się z doradca kredytowym na spotkanie?

  1. Sprawdź opinie na temat doradcy finansowego w internecine
  2. Podpytaj znajomych czy korzystali z usług doradcy finansowego może Ci kogoś polecą z usług kogo są zadowoleni
  3. Dowiedz się ile lat osoba wykonuje czynności i czy ma wiedzę merytoryczną aby Ci pomóc

Dzięki weryfikacji osoby wykonującej czynności brokera będziesz miał pewność, że dostaniesz usługę na najwyższym poziomie.

Chcesz przeczytać więcej ciekawych porad finansowych? Zapraszamy Cię na stronę www.rankinghipoteczny.pl znajdziesz na niej wiele cennych porad a jeżeli chcesz porozmawiać z doradcą finansowym znajdziesz dane kontaktowe na stronie.

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena