Opóźniałeś się ze spłatą kredytu? Chcesz wiedzieć jakie są dostępne rozwiązania? Zapoznaj się koniecznie z artykułem.

Data dodania: 2017-02-10

Wyświetleń: 1267

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czyszczenie BIK Przedsiębiorca – czy to w ogóle jest możliwe?

Czyszczenie BIK Przedsiębiorca – czy to w ogóle jest możliwe?

Na temat „czyszczenia BIK” znajdziemy dużo informacji w internecie. Wiele osób nie rozumie zasad funkcjonowania rejestrów bankowych w związku z powyższym przestawimy po krótce jaka jest różnica pomiędzy SI BIK Osoba Fizyczna i SI BIK Przedsiębiorca.

W BIK istnieją dwa rejestry z których wynika jakość obsługiwanych naszych zobowiązań.

SI BIK Osoba Fizyczna – znajdziemy w nim zobowiązania zaciągnięte jako osoby fizyczne. Znajdują się w nim m.in. kredyty ratalne na zakup dóbr, kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, kredyty studenckie, karty kredytowe, limity kredytowe.

SI BIK Przedsiębiorca –znajdują się w nim informacje kredytowe o zobowiązaniach zaciągniętych przez podmioty gospodarcze. Możemy w nim znaleźć informacje na temat  kredytów inwestycyjnych,  kredytów obrotowych, gwarancje i poręczenia bankowe, kredyty udzielone rolnikom indywidualnym w związku z finansowaniem funkcjonowania lub rozwoju gospodarstwa indywidualnego, itp.

BIK Przedsiębiorca sprawdzany jest przez następujące banki – potwierdziliśmy:

  • BGŻ BNP Paribas S.A.
  • PKO Bank Polski S.A.
  • Raiffaisen Polbank S.A.
  • BZ WBK S.A.
  • ING S.A.
  • Nest Bank S.A.
  • Idea Bank S.A.
  • mBank

Na początku 2017 roku kilka banków wcale nie sprawdzało BIK Przedsiębiorca. Aktualizację będziemy publikować na stronie www.kredytowaniefirm.pl

Jeżeli chodzi o BIK osoba fizyczna często istnieje możliwość usunięcia negatywnych wpisów w BIK po całkowitej spłacie zobowiązania – następowało to poprzez wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jeżeli jednak chodzi o BIK Przedsiębiorca nie mają zastosowania przepisy art. 105a Prawa Bankowego i ustawy o ochronie danych osobowych. Ponieważ bank nie pobiera zgody na dane osobowe przez co nie da się ich wycofać.

W stosunku co do kredytów firmowych nie można mówić o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych więc jedyną możliwością często jest uzyskanie kredytu w banku który nie sprawdza BIK Przedsiębiorca. Często także starając się o kredyt gotówkowy bank nie sprawdza danych w BIK Przedsiębiorca . Wiec są to jedyne możliwości uzyskania finansowania przez podmioty, które mają nieakceptowalny przez banki  BIK Przedsiębiorca.
Masz wątpliwości? Chcesz porozmawiać? Być może znajdziemy rozwiązanie twoich problemów. Porozmawiaj z doświadczonym doradcą. Zadwoń 691 895 408.

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena