Klienci nie płaca na czas? Masz problemy z płynnością finansową?  Dowiedz się jakie jest lekarstwo na modę na płacenie z odroczonym terminem płatności.

Data dodania: 2017-03-31

Wyświetleń: 661

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Faktoring dla firm trasportowych - dlaczego warto z niego skorzystać?

Faktoring dla firm transportowych to świetne rozwiązanie - dowiedz się dlaczego?

Gdy banki odmawiają udzielenia finansowania a środków brakuje Ci do zapewnienia bieżącej działalności firmy faktoring dedykowany dla firm transportowych jest często jedynym rozwiązaniem. Ale także dobrym rozwiązaniem, bo dzięki korzystaniu z usług faktoringu ograniczasz ryzyko związane z niewypłacalnością i nierzetelnością kontrahentów – a to w dzisiejszej rzeczywistości podstawa bo branża transportowa nie jest w najlepszej kondycji, wiele firm ogłasza upadłość i jest niewypłacalna. A tak sytuacja pewnie szybko się nie skończy.

Banki często odmawiają udzielenia finansowania firmą transportowym a działalność przecież trzeba jakoś prowadzić. Przyjrzyjmy się problemowi płynności finansowej bliżej i odpowiedzmy sobie na pytanie: Dlaczego banki odmawiają udzielenia finansowania firmą z branży transportowej?

Oto najczęstsze powody:

 1. Za niska zyskowność firm transportowych –firma taka posiada za niski dochód czyli nie posiada zdolności kredytowej
 2. Zła historia kredytowa właściciela firmy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)
 3. Wpisy w KRD, Infomonitor
 4. Zaległości względem Urzędu Skarbowego oraz ZUS
 5. Niewypłacalność kontrahentów
 6. Podwyższone ryzyko sektora i uznanie go jako branży zagrożonej w wielu instytucjach finansowych
 7. Przekredytowanie firmy

Wystąpienie nawet kilku powyższych czynników nie dyskwalifikuje firmy aby mogła uzyskać faktoring a z kredytem już może być ciężko. Dlatego warto przemyśleć tego typu rozwiązanie jeżeli mamy do czynienia z następującymi sytuacjami?

 1. Zleceniodawcy wymagają długich terminów płatności
 2. Firma nie posiadają  bieżącej płynności finansowej
 3. Bank nie chce udzielić nam finansowania

Czym kierować się przy wyborze firmy faktoringowej:

 1. Wybierz firmę która specjalizuje się w udzielaniu faktoringu dla transportu
 2. Wybierz firmę która zaakceptuje Ci wielu usługobiorców
 3. Zwróć uwagę na koszty związane z usługą

Firmy faktoringowe najczęściej stosują dwa modele płatności:

Opłata ryczałtowa za przyznany limit – przeważnie przy niższych kwotach finansowania

Opłata za przekazanie konkretnej faktury – opłata procentowa

UWAŻAJ!!! Trafiają do nas klienci którzy skorzystali z usług faktoranta który pobiera opłatę zryczałtowaną w formie abonamentu lecz nie akceptują płatników z tego względu klient ponosi dość wysoką opłatę a nie może korzystać defakto z produktu!

Przyczyną kłopotów wielu firm transportowych są problemy związane z płynnością finansową. Firmy upadają zazwyczaj nie dlatego że nie generują przychodów ale dlatego że terminy płatności są tak długie, że brakuje im środków na bieżąca działalność. Dostawcy paliwa czy podwykonawcy wymagają zapłaty od razu a zleceniodawcy oczekują długich terminów płatności wynoszących nawet 90 czy 120 dni, do tego równie często nie dotrzymują tych terminów. Jak ustrzec się przed takimi zdarzeniami? Czy tylko samo finansowanie będzie odpowiedzią na rozwiązanie tych problemów?

Odpowiedź jest prosta dziś nie problem pozyskać zlecenie w branży transportowej ale należy także dobierać odpowiednich kontrahentów aby nie stracić. Dlatego finansowanie to nie wszystko. Należy jeszcze:

- weryfikować kondycję finansową swoich odbiorców i eliminować partnerów biznesowych, którzy mają niestabilną sytuację finansową, sprawdzać KRD oraz inne bazy, dokonywać analizy dokumentów finansowych zleceniodawcy

- należy planować i odpowiednio wcześnie zapewnić sobie źródło finansowania skoro termin płatności w branży transportowej wynosi 90 dni

- dobrze udokumentowana transakcja to podstawa -  często przedsiębiorcy nie przywiązują wagi do tego czy do wykonanego zlecenia mają stosowny komplet dokumentów, często takie niedopatrzenia uniemożliwiają późniejsze dochodzenie wierzytelności przed sądem

- należy monitorować portfel należności - praktyka pokazuje iż większość właścicieli firm transportowych nie umie, nie chce lub z dużym oporem podejmuje działania mające na celu wyegzekwowanie należnej kwoty

Dlatego faktoring to nie tylko źródło finansowania to także pakiet usług związany z monitorowaniem, weryfikowaniem naszych kontrahentów.

Jak wygląda współpraca z nasza firmą?

Już przy składaniu wniosku o faktoring określasz firmy dla których będziesz świadczył usługi. Wybierasz model współpracy i po akceptacji płatników podpisujemy umową. Masz KRD, zalegasz z ZUS, US a może masz obsunięcia w spłatach kredytów? Dla nas nie jest to tak istotne jak w banku bo naszym zabezpieczeniem są zafakturowane przez Ciebie usługi. To Twoi kontrahenci są gwarantem płatności. Dlatego liczy się bardziej ich sytuacja finansowa niż Twoja.

Po uruchomieniu usługi każdorazowo przekazujesz nam faktury a my płacimy za nie w maksymalnie 24 godziny nawet jeżeli ich termin płatności wynosi 120 dni! Koszt ustalamy w skali miesiąca ale rozliczamy się z dokładnością co do dnia. Dzięki temu oszczędzasz. Wszystko przejrzyście i jasno.

Dlatego jeżeli prowadzisz firmę transportową koniecznie odwiedź naszą stronę http://kredytowaniefirmy.pl i dowiedz się więcej od naszego konsultanta dzwonić pod numer telefonu 691 895 408.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena