Często możemy się przygotować do kredytu. Nie popełniaj błędów jakie popełnia wiele osób. Dowiedz się na co zwrócić uwagę przed przystąpieniem o staranie się o kredyt.

Data dodania: 2017-02-09

Wyświetleń: 889

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak przygotować się do wzięcia kredytu dla firmy?

Jak przygotować się do wzięcia kredytu dla firmy tak abyśmy mieli pewność, że go dostaniemy wtedy kiedy będzie nam potrzeby?

Na co dzień pracując z klientem ubiegającym się o finansowanie. Często klient z niewiedzy albo nawet z głupoty zaszkodzi sobie w taki sposób, że banki nie widzą w nim rzetelnego klienta. Zapoznaj się z treścią poniższego artykułu to z pewnością będziesz miał większą świadomość jak przygotować się do kredytu.

Banki zwracają uwagę na wiele aspektów. Przedsiębiorcy często brakuje środków.

Jeżeli poważnie myślisz nad uzyskaniem kredytu dla firm

  1. Wykazuj rzeczywiste przychody. Wiem nikt nie lubi płacić podatku ale jeżeli zaczniesz wykazywać rzeczywiste przychody osiągniesz dochód bez którego w większości przypadków bank nie udzieli Ci finansowania.
  2. Wykazuj rzeczywiste koszty. Nie rób kosztów „na siłę”. Jeżeli kupiłeś laptopa dla dziecka nie wpisuj go po stronie kosztów. Wzrost nieuzasadnionych kosztów to nie tylko kłopoty w przypadku kontroli skarbowej ale także  niższy dochód na PIT.
  3. PIT to jeden z najważniejszych dokumentów na jakie zwraca bank uwagę powinien on wyglądać dobrze. Nie rób zapasów na koniec roku aby nie obniżać dochodu. Może warto się zastanowić aby np. zaliczkować zakup towaru a po nowym roku za niego zapłacić.
  4. Jeżeli prowadzisz działalność na dużą skalę być może warto przemyśleć podzielenie podmiotu na kilka spółek aby ta dochodowa mogła w przyszłości wziąć kredyt.
  5. Zadbaj o swoje bazy takie jak BIK, Bankowy Rejestr Dłużników – często opóźnienia w BIK można wykreślić. Z powyższego artykułu dowiesz się kiedy możesz poprawić swoja historię w BIK oraz scoring.
  6. Płać kontrahentom. Banki sprawdzają także bazy typu KRD, Info monitor. Trafia się do nich przeważnie poprzez niezapłacenie kontrahentowi za dostarczony towar czy za niewykonaną usługę. Będąc w tego typu bazach pokazujesz, że nie jesteś rzetelny względem innych podmiotów. Więc bank wnioskuje, ze może być podobnie w przypadku płatności rat.
  7. Zadbaj aby na koncie nie pojawiały się zajęcia komornicze. Banki przeważnie wymagają wyciągów z konta za 3, 6 miesięcy. Przygotuj się do tego i zadbaj o to aby nie doszło do takiej sytuacji.
  8. Mając czas jeżeli już posiadasz jakieś zobowiązania przed staraniem się o kredyt np. inwestycyjny udać się do doradcy finansowego.  Konsolidując kredyt zmniejszając jego oprocentowanie oraz wydłużając okres zwiększasz swoją zdolność kredytową. Odwiedź stronę finatio.pl aby skonsultować się z doradcą kredytowym.
  9. Wykluczone branże. Często banki maja tzw. katalog branż wykluczonych. Jeżeli zajmujemy się kilkoma rodzajami działalności i na pierwszym miejscu mamy wpisaną właśnie tą wykluczoną bank może odmówić nam kredytu. Odpowiednio wcześniej zmieniając PKD może być nam łatwiej. Dowiedz się jakie branże są branżami podwyższonego ryzyka na przykładzie jednego z banków.
  10. Jeżeli jesteś w małżeństwie a twój partner jest przekredytowany lub ma zła historię kredytową być może warto przemyśleć rozdzielność majątkową. Rozdzielność majątkową często banki wymagają z wyprzedzeniem np. 6 miesięcy.

Chcesz porozmawiać z doradcą finansowym o finansowaniu dla twojej firmy? Zadzwoń 691 895 408 lub odwiedź nasza stronę www.kredytowaniefirm.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena