Fani minimalizmu uznają większość produktów o czysto dekoracyjniej formie za całkowicie zbędne. Ich zdaniem przedmioty, takie jak: zdjęcie w ramce, brelok do kluczy lub nawet nadmierna ilość ubrań to zbędny balast, który utrudnia nam codzienne funkcjonowanie.  

Data dodania: 2017-01-13

Wyświetleń: 1177

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ładne i funkcjonalne przedmioty

Aby osiągnąć poczucie zadowolenia i wewnętrznego spokoju powinniśmy się skupiać na emocjonalnej sferze życia i nie przywiązywać zbyt dużej wagi do fizycznie istniejących przedmiotów. Za pewne jest sporo racji w takim sposobie myślenia. To prawda, że w życiu są o wiele ważniejsze rzeczy niż zakupy i posiadane przez nas przedmioty. Z pewnością niemal każdy zgodzi się z takim stwierdzeniem, dlaczego więc nie każdy staje się minimalistą?

Odpowiedź jest bardzo prosta. My po prostu lubimy ładnie wyglądające przedmioty. Mimo, że zdajemy sobie sprawę, że nie są one najważniejszym elementem naszego życia to i tak lubimy je posiadać. Oczywiście to prawda, że niektórzy z nas stają się niewolnikami przedmiotów. Źle się dzieje, gdy sensem życia staje się dokonywanie coraz to nowych zakupów. Jednak większość z nas potrafi zachować zdrowy rozsądek. Na co dzień dokonujemy praktycznych wyborów, panujemy nad wydatkami. Jedynie od czasu do czasu pozwalamy sobie na odrobinę szaleństwa i decydujemy się na zakup niepotrzebnego z pozoru przedmiotu, którego jedynym zadaniem jest ładnie wyglądać. Jeśli jednak zakupy tego typu przedmiotów uważamy za niewłaściwe i zbędne, to możemy postarać się połączyć przyjemne z pożytecznym. Starajmy się kupować rzeczy, które będą łączyć w sobie funkcje użytkowe i estetyczne. Współcześnie coraz więcej przedmiotów codziennego użytku posiada piękną formę i kolorystykę. Dlatego dokonujmy zakupów w sposób przemyślany. Zawsze starajmy się, aby posiadane przez nas przedmioty podobały się nam nie tylko ze względu na swoją funkcję, ale również w związku z atrakcyjnym dizajnem.

Co więcej, okazuje się, że obecnie znaczna ilość przedmiotów tradycyjnie uznawanych za typowo dekoracyjne, została zaopatrzonych w dodatkowe praktyczne funkcje. Przykładem może być chociażby wspominany już w tekście brelok do kluczy. Często jest to jedynie zupełnie niepraktyczna dekoracja, która co prawda ładnie wygląda, ale jednocześnie niepotrzebnie zajmuje miejsce w naszej kieszeni lub torbie. Jednak znaleźć można również modele breloków do kluczy, które posiadają przydatne, użytkowe funkcje. Może być to na przykład brelok do kluczy a jednocześnie pendrive, multitool lub mini korkociąg do wina.

Ciekawym rozwiązaniem są również breloki z funkcją Key Fnder. Dzięki niej nie będziemy się już musieli nigdy martwić, że zgubimy nasze klucze i będziemy mieli kłopot z dostaniem się do własnego domu lub samochodu. Przecież mogłoby się nawet okazać, że z powodu utraty kluczy, staliśmy się ofiarą włamania lub kradzieży. Key finder komunikuje się bezprzewodowo z naszym smartfonem. Jeśli zapodziejemy gdzieś nasze klucze to po skorzystaniu ze specjalnej aplikacji zaczną one wydawać głośny dźwięk, który pomoże nam je odnaleźć. Jak więc widać, fani ozdobnych przedmiotów, mogą w łatwy sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Wystarczy tylko, że postarają się, by kupowane przez nich dekoracyjne akcesoria posiadały przydatne, praktyczne funkcje.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena