Czy opony do przyczepy posiadają swoje zimowe oraz letnie odpowiedniki? Czy warto i czy należy wymieniać opony przed zimą? Przedstawiamy podstawowe informacje na temat użytkowania oraz konserwacji opon do przyczep.

Data dodania: 2017-11-30

Wyświetleń: 2023

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Opony do przyczepy zimą

Czy należy wymieniać opony w przyczepie na zimowe?

Tak.

Jako użytkownicy przyczep samochodowych powinniśmy w pełni zdawać sobie sprawę, że dostosowanie użytkowanych opon do warunków atmosferycznych panujących na drodze jest naszym bezwzględnym obowiązkiem. Oznacza to, że każdego roku powinniśmy jesienią zadbać o to, aby użytkowane przez nas opony do przyczepy zostały wymienione z letnich na zimowe, a w okresie wiosennym ponownie na opony letnie.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem, do którego dodatkowo została dołączona przyczepa jest z zasady zadaniem wymagającym znacznie większych umiejętności, precyzji i doświadczenia związanego z uczestnictwem w ruchu drogowym. W związku z tym decydując się na wykorzystywanie przyczep, powinniśmy w sposób szczególnie intensywny zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Jedynie wysokiej jakości zimowe opony do przyczepy gwarantować mogą, że pojazd będzie w stanie zachować odpowiednio wysoki poziom stabilności na pokrytej lodem, szadzią i topniejącym śniegiem nawierzchni drogi.

W związku z tym wybierając zimowe opony do przyczepy, zawsze warto brać pod uwagę wyłącznie nieużywane modele markowe, które charakteryzować się będą najwyższą precyzją wykonania za pomocą materiałów o odpowiedniej jakości. Ponadto decydując się na wymianę opon w przyczepie warto przy okazji zwrócić uwagę na stan felg. W przypadku przewozu ładunków o znacznej wadze, już po kilku sezonach może okazać się, że ich wymiana będzie niezbędna.

Podsumowując możemy stwierdzić, że chociaż kwestia prawidłowego doboru opon do przyczepy jest kwestią istotną o każdej porze roku, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, to jednak w okresie zimowym staje się ona szczególne istotna. Dlatego zawsze przed decyzją o zakupie nowych opon, postarajmy się w sposób szczegółowy poznać dostępną ofertę poszukiwanych produktów. Wybierzmy opony, które będą nie tylko atrakcyjne cenowo, ale również okażą się w najwyższym stopniu dostosowane do naszych wymagań, związanych ze specyfiką posiadanego pojazdu.  

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena