Silniki TFSI to jedne z najpopularniejszych jednostek napędowych stosowanych w samochodach z grupy Volkswagena. Charakteryzują się one wysoką mocą i momentem obrotowym, a przy tym pozwalają na oszczędne zużycie paliwa. Jednym z kluczowych czynników, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie silników TFSI, jest olej silnikowy. Dlaczego jego wymiana jest tak ważna?

Data dodania: 2023-05-08

Wyświetleń: 135

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Silniki TFSI - Dlaczego wymiana oleju jest w nich taka ważna?

Olej silnikowy w silniku TFSI pełni kilka kluczowych funkcji. Po pierwsze, smaruje on ruchome elementy silnika, takie jak tłoki, wał korbowy czy łańcuchy rozrządu. Po drugie, odpowiada za chłodzenie tych elementów oraz ich ochronę przed korozją i rdzewieniem. Po trzecie, olej silnikowy wpływa na zmniejszenie tarcia w silniku, co przekłada się na jego wydajność oraz trwałość.

Wymiana oleju w silniku TFSI jest niezwykle ważna ze względu na intensywną pracę, jaką wykonuje ten rodzaj silnika. Dla przykładu, niektóre modele silników TFSI mają wtrysk paliwa bezpośrednio do cylindrów, co generuje znaczne obciążenie elementów silnika. Wysokie temperatury, duże obroty i częste przyspieszenia powodują szybsze zużycie oleju niż w tradycyjnych silnikach benzynowych.

Olej silnikowy w silniku TFSI powinien być wymieniany regularnie co około 10-15 tysięcy kilometrów lub co najmniej raz w roku. Warto również pamiętać, że nie każdy olej nadaje się do stosowania w silnikach TFSI, a wybór odpowiedniego oleju ma wpływ na jego wydajność oraz trwałość. Przed dokonaniem wymiany oleju warto skonsultować się z mechanikiem, który pomoże dobrać odpowiedni olej.

Podsumowując, silniki TFSI to jedne z najpopularniejszych jednostek napędowych, ale wymagają one odpowiedniej troski i dbałości. Wymiana oleju silnikowego jest jednym z kluczowych elementów utrzymania silnika TFSI w dobrej kondycji, a odpowiedni wybór oleju ma wpływ na jego trwałość i wydajność. Regularna wymiana oleju to inwestycja w długowieczność i niezawodność silnika.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena