Wiele pań kompletując swoją stylizację zastanawia się nad doborem biżuterii. O ile wybór wyrobów jubilerskich nie jest trudny, wątpliwości pojawiają się na temat założenia zegarka. Szczególnie dużo niejasności budzi zagadnienie noszenia zegarka do sukienki. Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe?

Data dodania: 2016-12-16

Wyświetleń: 3407

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy do sukienki pasuje zegarek?

Jak to często bywa w kwestiach dotyczących mody, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie ma bowiem jednego typu sukienek i jednego typu zegarków. Ponadto dany model zegarka może pasować do jednej stylizacji, a z inną zupełnie nie współgrać. Zegarek może być naprawdę ciekawym akcentem w ubiorze, trzeba go tylko należycie dobrać.

Najpierw warto rozstrzygnąć kwestię sukienek noszonych na co dzień. Do nich śmiało można założyć zegarek. Najwięcej możliwości stwarzają lekkie stylizacje casualowe, do których można dobrać zegarki różnych typów i rozmiarów. Oczywiście wszystkie dodatki do stroju muszą ze sobą harmonizować. Do srebrnej biżuterii i klamry paska dobieramy zegarek ze srebrną kopertą. W stylizacjach sportowych można sobie pozwolić na większą swobodę i np. wybrać zegarek w modnym, soczystym kolorze. Jednak wtedy lepiej ograniczyć pozostałą biżuterię do minimum.

Bardziej trzeba uważać na dobór zegarka do stylizacji biznesowej. Do biurowej princeski najlepiej sprawdzą się tradycyjne modele, z niezbyt dużą tarczą. Klasyką są zegarki damskie o okrągłej kopercie i takie wywołują wrażenie przywiązania do tradycyjnych wartości. Rzecz jasna tutaj również obowiązuje zasada złoto do złota i srebro do srebra. Niektóre businesswoman stawiają na zegarki przypominające męskie, co ma dodać im profesjonalizmu.

Jeżeli chodzi o stylizacje wieczorowe, nie ma pełnej zgodności. Do tej pory nawet najpiękniejsze zegarki nie były zestawiane z kreacjami na wieczór. Coraz częściej dopuszcza się jednak możliwość noszenia zegarka do eleganckich sukienek koktajlowych lub wizytowych, a nawet ślubnych. Jednak tutaj naprawdę łatwo o pomyłkę i popsucie wrażenia nietrafionym zegarkiem. Jeśli dysponujemy luksusowym zegarkiem ze złota, można go włączyć do stylizacji, pod warunkiem, że jego gabaryty nie są nachalne i zrezygnujemy z innej biżuterii (dopuszczalny jest jeden dodatkowy element poza zegarkiem). Elegancki srebrny zegarek na bransolecie, umiejętnie dobrany, także może dobrze wyglądać. W razie wątpliwości lepiej jednak zrezygnować z czasomierza i na pewno nie popsuje to wizerunku.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena