W tym artykule omówimy pokrótce kilka aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę, wybierając zegarek.

Data dodania: 2017-07-27

Wyświetleń: 2193

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?

Wybierając zegarek, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Dzięki temu nasz zakup będzie lepiej dopasowany do nas i lepiej spełni nasze potrzeby. Na jakie cechy zegarka warto więc zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Mechanizm
Do najpopularniejszych mechanizmów, jakie spotkamy w zegarkach, możemy zaliczyć:

  • Mechanizm mechaniczny
    Jest to najstarszy z wymienianych mechanizmów, znany człowiekowi od wieków. Tego typu zegarki należy nakręcać ręcznie i stało się rytuałem dla wielu zegarmistrzów. Niewątpliwą zaletą tego mechanizmu jest jego bezawaryjność. Zegarki wyposażone w tego rodzaju mechanizm są długowieczne i odporne na warunki otoczenia. Często zegarki tego typ kojarzone są z luksusem i klasą. Przykładem tego typu czasomierzy mogą być szwajcarskie zegarki Roamer.
  • Mechanizm kwarcowy
    Ten typ mechanizmu jest bardzo często spotykany w zegarkach z różnych półek cenowych. Tego typu zegarki uważane są za jedne z najbardziej precyzyjnych. Nie ma potrzeby ich ciągłego nakręcania, wystarczy ustawić je raz, a będą wskazywać dokładny czas. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, mechanizm kwarcowy znajdziemy zarówno w klasycznych bardziej eleganckich zegarkach, jak i tych codziennych i sportowych.
  • Mechanizm elektroniczny
    Jest najmłodszym z wymienionych mechanizmów. Możemy go spotkać w najnowszych zegarkach zwanych smartwatchami. Tego typu zegarki wskazują nie tylko godzinę, ale posiadają również cały szereg innych funkcji. Możemy na nich m.in. odczytywać wiadomości czy przełączać muzykę, która jest puszczana w naszym smartfonie. Często takie zegarki wyposażone są również w pulsomierz i licznik kroków.

Długość paska
Bardzo ważnym aspektem, przy wyborze zegarka jest również długość paska i materiał, z jakiego jest wykonany. Zegarek na naszej ręce powinien utrzymywać się w jednej pozycji. Nie może więc być za luźny i kręcić się wokół naszego nadgarstka. Nie powinien być również zamocowany zbyt ciasno, żeby krew mogła dopływać do naszej dłoni. Najpopularniejszymi paskami są te wykonane ze skóry lub metalu. Coraz częściej jednak szczególnie w przypadku zegarków sportowych i smartwatchy możemy się spotkać z paskami wykonanymi z tworzyw sztucznych oraz gumy.

Zegarek, a styl
Najważniejsze jednak, żeby zegarek był dopasowany do naszego stylu. Jeżeli preferujemy bardziej elegancki styl, powinniśmy wybrać np. zegareki Roamer, czyli czasomierze szwajcarskiej firmy, która posiada w swojej ofercie dość duży wybór klasycznych zegarków. Jeżeli natomiast wolimy luźniejszy styl, być może lepszym pomysłem będzie zakup zegarka marki Casio, która w swojej ofercie posiada zegarki sportowe oraz do noszenia na co dzień.

Licencja: Copyright - zastrzeżona