Wszystko wskazuje na to, że czasy, kiedy drewniane dodatki kojarzyły się jedynie z architekturą wnętrz, mamy już za sobą. Na ulicach spotykamy drewniane rowery i hulajnogi, piszemy drewnianymi długopisami, a w restauracjach jemy z drewnianych naczyń. 

Data dodania: 2017-05-09

Wyświetleń: 1062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Drewniane dodatki podbijają świat mody

Naturalne materiały inspirują coraz częściej również projektantów mody, którzy chętnie wykorzystują je do produkcji oryginalnych akcesoriów. Poniżej przyglądamy się najpopularniejszym z nich.

Okulary przeciwsłoneczne – ciemne szła oprawione drewnem to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Dostępne na rynku oprawki, produkowane są z różnych gatunków drzew – od polskiego dębu czy orzecha, po najbardziej egzotyczne afrykańskie lub południowoamerykańskie odmiany.

Drewniane okulary przeciwsłoneczne są idealnym rozwiązaniem dla indywidualistów oraz osób, które lubią wyróżniać się w tłumie. Dzięki użyciu naturalnego materiału, jakim jest drewno, każda para oprawek jest nieco inna. To oryginalne rozwiązanie cieszy się powodzeniem nawet wśród gwiazd największego formatu – w drewnianych oprawkach pokazują się między innymi Snoop Dogg czy Beyoncé.

Zegarki – mogłoby się wydawać, że moda powiedziała na ich temat już wszystko. Nic bardziej mylnego. Drewniane zegarki zrywają z dotychczasowymi schematami i nudną klasyką. W ofertach producentów znajdziemy zegarki z drewnianą tarczą i skórzanymi bądź materiałowymi paskami oraz modele, w których zarówno tarcza, jak i bransoletka zostały wykonane z drewna.

Drewniane etui na telefony – te niebanalne gadżety pozwalają przełamać chłód szklano-aluminiowych smartfonów. Spodobają się każdemu, kto lubi łączyć tradycję z nowoczesnością, a technologię z rozwiązaniami przyjaznymi środowisku naturalnemu. Polubią je zarówno minimaliści, jak i osoby lubiące bogate i wyraziste zdobienia.

Wśród dostępnych ofert znajdziemy obudowy pasujące do większości smartfonów. Zarówno etui na iPhone wykonane z drewna, jak i case drewniany na Samsung pozwolą na skuteczne zabezpieczenie telefonu przed uszkodzeniami. Dodatkowo nadadzą tym popularnym modelom nuty oryginalności i indywidualności.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena