Wiele przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: Czy darmowa reklama może być skuteczna? Za odpowiedź na tak postawione pytanie powinna posłużyć analiza rynku. 

Data dodania: 2016-09-28

Wyświetleń: 606

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Darmowa reklama w Internecie – czy warto?
 
Reklamy internetowe to najbardziej rozwijająca się gałąź, a  działania marketingowe tego typu generują największy zysk. Znajomość zasad rządzących reklamowym rynkiem może szybko pomóc w weryfikacji wszelkich wątpliwości, co do słuszności internetowej promocji. 
 
Interaktywność kluczem współczesnej reklamy
 
Skuteczna reklama opiera się przede wszystkim na efektywnej komunikacji z klientem. Współczesne osiągnięcia technologiczne umożliwiają płynną komunikację zarówno z klientem, jak i pośrednikami, konkurencją, liderami - całym rynkowym otoczeniem. Tradycyjne narzędzia reklamowe nie dają takich możliwości. Internetowa reklama nie kopiuje tradycyjnych mechanizmów, wyróżnia się przede wszystkim nieograniczonym zasięgiem, przełamując ograniczenia czasowe i geograficzne. Jednocześnie wymyka się masowości, dając możliwość dotarcia do określonej grupy odbiorców. Przeglądarka systematyzuje użytkowników, kategoryzuje choćby pod względem lokalizacji. Odpowiednie algorytmy śledzą zachowania Internautów oraz ich preferencje. Sprofilowani użytkownicy są idealną grupą reklamową, to głównie „ukierunkowanie” odpowiada za sukces internetowych działań marketingowych. Tym samym, obecność na serwisach społecznościowych czy e-mailing są już niemal kanonicznymi aspektami pracy marketerów. 
 
Szansa dla początkujących przedsiębiorców
 
Pamiętajmy, że Internet jest niedrogim narzędziem komunikacyjnym, to tania i skuteczna metoda promowania. Promocję firmy należy rozpocząć od inwestycji w profesjonalną realizację strony internetowej. Dziś każda firma, zupełnie nie związana z branżą IT, aby dostosować się do wymogów wolnego rynku, musi posiadać własną witrynę. W kolejnym kroku, warto skupić się na efektywnym, a jednocześnie najtańszym sposobie na pozyskanie klientów z grupy docelowej, czyli na pozycjonowaniu w wynikach wyszukiwarek Google. Popularną metodą na promocję firmy jest również umieszczanie nazwy i loga na sponsorowanych serwisach. Taki serwis postrzegany jest jako partner współpracujący z daną firmą, w świadomości internauty nie kojarzy się jako reklamodawca.  Umieszczenie informacji o swoich usługach w prestiżowych serwisach daje możliwość dotarcia do wąskiej, sprecyzowanej grupy. Relacja z tego typu portalami wpływa na pozytywny wizerunek firmy, jest odbierany o wiele lepiej, niż agresywny marketing wirusowy. Przy wybieraniu partnerów, warto skupić się na odpowiednim doborze serwisów, tak aby zachować wizerunkową spójność.
 
Co daje darmowa reklama?
 
Internetowa reklama opiera się głównie na linkach, daje więc realne szanse na wygenerowanie zysków, to docelowo wzrost sprzedaży, ale również kreowanie wizerunku. Utrzymanie stałej relacji z klientem i jego przywiązanie do marki ma olbrzymie znaczenie, szczególnie na obecnym, konkurencyjnym rynku. Dziś Internet daje możliwość rygorystycznej kontroli nad skutecznością reklamy, zapewniając precyzyjną mierzalność bez dodatkowych kosztów. Internetowa reklama bez zbędnego obciążenia finansowego wydaje się być idealnym sposobem na promocję dla każdego przedsiębiorcy. 
Licencja: Creative Commons