Roztocze to wyjątkowo urokliwe miejsce, licznie odwiedzane przez turystów. Co przyciąga we wschodnie granice Polski? Cisza i kontakt z naturą to niepodważalne walory tego terenu. Unikalne warunki przyrodnicze pozwoliły na utworzenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, szeregu parków krajobrazowych oraz rezerwatów.  

Data dodania: 2017-02-17

Wyświetleń: 893

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Magiczna kraina Roztocza

Największą ozdobą tego terenu jest miasto Zamość. Piękne stare renesansowe miasto projektu włoskiego architekta Bernardo Morando, określane jako „miast idealne”. Zapewniamy, że Rynek Wielki w Zamościu to jedno z urokliwszych miejsc, jakie można zobaczyć w naszym kraju. Zamość to miasto pełne atrakcji, idealne dla letniego wypoczynku oraz dla amatorów imprez kulturalnych, regularnie odbywają się tutaj Zamojski Festiwal Kultur, Zamojskie Lato Teatralne, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych oraz impreza pod tytułem Jazz na Kresach.

 

Spływy kajakowe Szumy - Susiec

Wizyta w pięknych okolicach Roztocza to okazja do aktywnego wypoczynku – wycieczek rowerowych i spływów kajakowych. Ciepły letni dzień, kajak i przepiękne okolice Roztocza to wszystko czego potrzebujemy do niezapomnianej wakacyjnej przygody. Firmy organizujące wypoczynek dokładają wszelkich starań by zapewnić swoim klientom wartościowe atrakcje. Dla grup zorganizowanych przygotowywane są ogniska, grille a grupy dzieci w wieku szkolnym mogą liczyć na dodatkowe zabezpieczania w postaci opieki ratownika WOPR. Zaplanuj swój wypoczynek z sprawdzoną firmą, która w pełni zadba o bezpieczeństwo i zagwarantuje dobrą zabawę. Firmy, które profesjonalnie zajmują się organizacją spływów kajakowych z pewnością pomogą w wyborze trasy dostosowanej do umiejętności.

Tanew – królowa roztoczańskich rzek

Czysta woda i piękne lasy idealne zapewniają wymarzone warunki do relaksu i wyciszenia. To kraina pełna odpowiednich do spływów rzek tj. Tanwi, Wieprza i Bugu. Królową roztoczańskich „kajakowych” rzek jest Tanew, piękne i wyjątkowo czyste dorzecze Wisły. Szlaki kajakowe południowo-wschodniej Polski to opcja zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących amatorów spływów kajakowych. Spływom na tym terenie sprzyjają stosunkowo płytkie i spokojne rzeki. Większość kilometrów trasy jest łagodna, nie ma konieczności przenoszenia kajaka przez terenowe przeszkody. Osobom niedoświadczonym i rodzinom z dziećmi szczególnie polecany jest odcinek Paary – Huta Szumy. Dla sprawnych kajakarzy dedykowana jest natomiast trasa na odcinku Puszczy Solskiej prowadząca przez zupełnie dziki las, powalone drzewa tworzą liczne przeszkody do pokonania, gdzie dodatkowym atutem są liczne meandry.

 

Na Roztoczu co roku przybywa turystów. Okolice Suśca, Zwierzyńca, Zamościa i Krasnobrodu to zielona, tajemnicza i magiczna kraina. Jeśli marzy Ci się przygoda, którą zapamiętasz na długo, koniecznie skorzystaj z możliwości kajakowych spływów po Roztoczu. Możesz zrealizować swoje marzenia o ekscytujących wyprawach w nieznane i podziwiać najpiękniejsze zakątki wschodniej Polski.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena