Kobiety kochają kwiaty – żadna to tajemnica. Bukiet kwiatów z pewnością ucieszy każdą damę. W związku z zbliżającym się świętem zakochanych, wielu mężczyzn stanie przed wyborem odpowiednich kwiatów dla swojej wybranki. Nasz poradnik ułatwi panom to niełatwe zadanie.  

Data dodania: 2017-02-10

Wyświetleń: 954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Okazywanie względów za pośrednictwem kwiatów znane jest od wieków. W ciągu długiej historii tego zwyczaju, wypracowane zostały pewne zwyczaje o których warto pamiętać. Wybór kwiatów to nie tylko decyzja co do koloru i ilości kwiatów w wiązance. Za pomocą odpowiedniej wiązanki każdy mężczyzna może dać wyraz swoim uczuciom i zachwycić ukochaną.

Liczba kwiatów – ma znaczenie?

Czy liczny mają znaczenie w miłości? Istnieje przekonanie o nieparzystej liczbie kwiatów w bukiecie. Reguła ta nie powinna być traktowana sztywno, bo przecież szósta rocznica ślubu to doskonała okazja do wręczenia sześciu róż. Rozmiar bukietów nie ma znaczenia, nawet drobny bukiecik uszczęśliwi ukochaną. Oczywiście każda kobieta ma swój indywidualny gust i upodobania względem kwiatów. Jeśli nie znamy jeszcze potrzeb obiektu westchnień, możemy wybrać spośród kilku bezpiecznych zestawów, bądź skorzystać z profesjonalnej porady florysty. Dla drugiej połówki najlepszym pomysłem będzie bukiet czerwonych róż. Panom w długoletnich związkach polecamy zapamiętać w jakich kwiatach gustuje ukochana.

Skorzystaj z poczty kwiatowej! 

Wysyłanie kwiatów to bardzo stary zwyczaj, dostarczane były przez posłańców już wieki temu. Na bazie tego zwyczaju funkcjonują dzisiejsze poczty kwiatowe. Bukiet zamówiony w kwiaciarni z dostawą do drzwi ukochanej to z pewnością w 100% trafiony prezent. To prosty i najlepszy pomysł na przekazanie walentynkowych życzeń. Skorzystanie z poczty kwiatowej jest rozwiązaniem dla spóźnialskich oraz dla osób które nie mogą być w wyjątkowym dniu ze swoją ukochaną osobą.

Romantyczne kompozycje na walentynki

Co wybrać przy okazji święta zakochanych? Największą popularnością w związku z Walentynkami cieszą się klasyczne, czerwone róże. W roli walentynkowego prezentu idealnie sprawdzi się także kolorowa wiązanka z gerberów, alstromerii i różPiękno kwiatów rozczuli każda kobietę. Pamiętajmy, że kwiaty są najlepsze bez okazji, ale w dniu zbliżającego się święta zakochanych są wręcz obowiązkowe.

Romantyczne kwiaty, które sprawdzą się na Walentynki:

  • irys – piękny, intensywny kolor symbolizuje nadzieję i wiarę
  • lilia – kojarzona z delikatnością,
  • słonecznik – wskazuje na adorację, jest również symbolem uduchowienia
  • tulipan – postrzegany jako kwiat wiosennej miłości
  • frezja – biały kolor kwiatów kojarzony jest z delikatnością
  • orchidea – wyraża piękno, miłość i chęć uwiedzenia

Kobieta obdarowywana kwiatami czuje się wyjątkowo i pięknie. Daje poczucie, bycia najważniejszym w życiu mężczyzny. Nawet niewinnie zerwany w polu kwiat daje kobiecie satysfakcje, wyraża więcej niż można powiedzieć słowami. Kobieta doceni każdy kwiat, ilość, rozmiar, kolor ma drugorzędne znaczenie, liczy się przede wszystkim gest.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena