Flirt bywa niezwykle ekscytujący, wywołuje też wiele pozytywnych emocji. Dobrze przeprowadzony flirt może być początkiem szczęśliwego związku. Nie wszyscy jednak potrafią flirt rozpoznawać. Czasem jest on tak dyskretny, że mylimy filtr z uprzejmością! Zapraszamy do czytania, dzięki nam nauczysz się rozpoznawać oznaki flirtu.

Data dodania: 2023-05-09

Wyświetleń: 167

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak rozpoznać flirt? 5 oznak flirtu

Na czym polega flirt?

Słowo flirt pochodzi z języka starofrancuskiego (conter fleurette), które oznaczało próby kuszenia przez… upuszczanie kwiatów. Flirt, który znamy, polega na zalotnych rozmowach z drugą osobą i działaniach, które mają podsycać napięcie między parą i zwiększać zainteresowanie drugiej osoby. Wyróżniamy flirt słowny i wzrokowy. Czasami flirt jest wyłącznie towarzyski i nie prowadzi później do niczego poważnego, najczęściej jednak flirt prowadzi do randkowania. Flirt nie zawsze jest mile widziany, czasem ktoś flirtuje z nami, mimo że tego nie chcemy, jak zakończyć flirt doradza cafeteria.pl. Mężczyźni mylnie zakładają, że wzmożony flirt sprawi, że kobieta się nimi zainteresuje, niestety, do tego tanga trzeba dwojga. Żeby flirt przerodził się w coś poważniejszego, to obie strony muszą tego chcieć.

Jak rozpoznać, czy ktoś z nami flirtuje?

Flirt z początku jest nieśmiały, najpierw to wymiana spojrzeń i uśmiechów. Później flirt zaczyna się robić bardziej skomplikowany, aż nie wiadomo, kiedy jest najlepsza pora na randkowanie. Warto zatem nauczyć się, w jaki sposób ludzie flirtują najczęściej. Oto lista najczęstszych oznak, które wskazują na to, że ktoś z nami flirtuje:

1. Kontakt wzrokowy

Ta oznaka tyczy się zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Osoby, które są nami zainteresowane, nawiązują częsty kontakt wzrokowy. Wiele badań pokazuje, że utrzymywanie kontaktu wzrokowego powoduje przyrost sympatii względem drugiej osoby. Warto zatem brać przykład z romantyków i pozwolić, by oczy drugiej osoby powiedziały nam wszystko!

2. (Nie)przypadkowy dotyk

Osoby, które flirtują nieświadomie, szukają kontaktu z drugą osobą. To może być przypadkowe muśnięcie palcami, odsłanianie kosmyków włosów z twarzy lub ściąganie paprochów z ubrań.

3. Droczenie się

Mężczyźni, jak i kobiety lubią się droczyć, to częsta oznaka flirtu. Najczęściej odpowiedzi drugiej osobie utrzymane są w żartobliwym tonie, z tego też powodu dużo osób może nie być pewna, czy to z pewnością oznaka flirtu. My jednak wiemy, że w relacjach międzyludzkich nie ma rzeczy przypadkowych, jeśli ktoś przy nas żartobliwie flirtuje, to znaczy, że się podobamy tej osobie.

4. Częsty uśmiech

Przy naszej sympatii częściej się uśmiechamy. Każda rozmowa sprawia, że druga osoba często się uśmiecha. Szczery uśmiech jest oznaką sympatii, jeśli jesteśmy zainteresowani rozwijaniem tej relacji, to warto odwzajemniać uśmiech!

5. Mowa ciała

Często przy osobie, z którą flirtujemy, czujemy dużo emocji, możemy być nerwowi. A to może przejawiać się w najróżniejszy sposób, możemy bawić się włosami, szczypać się w ucho lub nerwowo ruszać nogą. Wszystkie te oznaki są dowodem na to, że osoba, z którą rozmawiamy, jest przejęta rozmową.

Jest kilka niezmiennych czynników, jak mowa ciała czy chęć bliskości z drugą osobą, które z pewnością są oznakami flirtu. Jednak każdy z nas flirtuje inaczej, możliwe, że osoba, która ci się podoba, flirtuje w inny sposób, warto zrobić samemu pierwszy krok!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena