Katalogi stron stały się popularne w Internecie już od dłuższego czasu. Są one w chwili obecnej dosyć powszechnym sposobem na promocję swojej strony internetowej. Ale czy na pewno skutecznym?

Data dodania: 2012-06-04

Wyświetleń: 1489

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Początków katalogów stron można upatrywać już bardzo dawno i trudno jednoznacznie określić, kiedy powstał pierwszy katalog tego typu. Czym właściwie jest katalog stron? Generalnie jest to strona czy też serwis internetowy zawierający zbiór linków do innych stron internetowych. Najczęściej jest on podzielony na różne kategorie tematyczne, do których możemy dodać swoją stronę. Katalogi możemy podzieli różne rodzaje.

Na pewno możemy wyróżnić katalogi płatne oraz darmowe. Kolejny podział to te moderowane, w których wpisy, zanim zostaną dodane, trafiają do weryfikacji przez moderatorów oraz katalogi niemoderowane. Mniej więcej wiemy już, czym jest taki katalog stron.

Ale po co to wszystko? Cóż, z pewnością jest to rodzaj darmowej – bądź nie, w przypadku katalogów płatnych – reklamy w Internecie. Czy jest to reklama skuteczna? Panują różne opinie na ten temat. Jedne głoszą, iż z uwagi na dużą ich ilość – w obecnych czasach średnio skuteczna, inni natomiast pozostają wiernymi fanami katalogowania swoich serwisów internetowych.

No dobrze, ale co w przypadku, jeśli nie posiada się odpowiedniej ilości funduszy na reklamę swojego serwisu w taki sposób. To proste. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie darmowy katalog stron, do którego możemy bez problemu dodać naszą stronę internetową, nie ponosząc za to żadnych dodatkowych opłat.

Myślę, iż katalogi stron przy odrobinie wysiłku z naszej strony stanowić mogą doskonały początek reklamy naszej strony w Internecie i warto poświęcić parę minut na dodanie jej do tych szczególnie wartościowych katalogów. Największe serwisy i portale udostępniają takie katalogi dla każdego zainteresowanego webmastera. Jeżeli poważnie myślisz o swoim serwisie, powinieneś dodać go chociaż do kilku katalogów stron.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena