Pozycjonowanie jest zajęciem czasochłonnym. Główną czynnością w pozycjonowaniu jest zdobywanie linków do strony, którą chcemy wypromować w wyszukiwarkach. Przyjrzyjmy się zatem skąd można pozyskiwać nowe odnośniki do pozycjonowanych stron.

Data dodania: 2010-12-15

Wyświetleń: 2114

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z najpopularniejszych metod zdobywania linków jest dodawanie witryny do katalogów stron. Często jest to robione na początku istnienia serwisu. Linki z katalogów nie są zbyt wartościowe, jednak nie należy lekceważyć tej metody. Niektóre katalogi są całkiem dobre i oprócz samej siły pozycjonującej mogą także wygenerować bespośredni ruch.

Kolejną metodą, która jest niejako ulepszoną wersją katalogowania jest dodawanie artykułów do spisów typu presell page. Precle, bo tak potocznie nazywa się takie artykuły, dodawane są do specjalnych stron, najczęściej opartych o system WordPress. Wzamian za publikacje artykułu można w jego treści umieścić linki do naszych stron. Jest to lepsza metoda od katalogowania, gdyż odnośniki są otoczone tematycznym tekstem.

Innym sposobem na zdobycie linków jest umieszczanie go w stopkach. Stopki takie można umieszczać przykładowo na forach, jeśli regulamin forum na to pozwala. Jednak nie ma się co oszukiwać linki w stopkach for są mało wartościowe. Poza tym można używać stopek przy komentowaniu artykułów na cudzych blogach i witrynach, które mają linki follow. Oczywiście nie należy w ten sposób spamować w komentarzach, tak że treść komentarzy powinna być merytoryczna i wartościowa.

Następną metodą może być wymiana linkami. Zwyczajnie można wymienić się linkami z innymi serwisami. Przykładowo my dajemy linka z jednej z naszych stron, a dana osoba daje linka do innej naszej strony. Warto zauważyć, że nie należy dawać linków na tych samych podstronach w przypadku jednego serwisu. Przykładowo jeśli link z obcego serwisu prowadzi z jego podstony A do naszej podstrony B, to nie powinnyśmy dawać linku do obcego serwisu z naszej podstrony B do jego podstrony A. Taki zabieg jest raczej bezsensowny.

Na koniec coś dla wytrwałych. Najlepszymi linkami są linki pochodzące z naszego zaplecza pozycjonerskiego. Oznacza to, że najlepiej tworzyć własne dodatkowe strony na różnych domenach, tematycznie powiązanych ze stroną pozycjonowaną. Na stworzonych stronach zapleczowych umieszczamy linki do naszego głównego serwisu. Jest to czasochłonne zajęcie, ale zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich wymienionych sposobów zdobywania linków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena