Prowadząc własną stronę internetową czy bloga tematycznego staramy się, aby znajdowały się na nich wartościowe treści. Bez nich odwiedzający nie miałby, po co odwiedzać stronę. Dlatego istotne jest odpowiednie przygotowanie treści na stronie.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 1909

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze, aby strona była interesująca musi posiadać ciekawe treści. Internauta musi mieć co czytać. Tu liczy się Twoja inwencja twórcza. Musisz pomyśleć o czym możesz napisać, co może być interesujące. Jeśli wszyscy piszą o jednym i tym samym to spóbuj napisać na ten temat pod zupełnie innym kątem. Może być on szokujący, zaskakujący - w każdym bądź razie odmienne zdanie z pewnością przyciągnie czytalników. Nie trzeba też pisać na tematy, na które każdy pisze. Możesz znaleźć inne tematy na swoją stronę - ważne, aby były one ciekawe i przedstawione w przystępny sposób.

Jeśli mamy już ciekawą treść to trzeba się postarać, aby była łatwa i wygodna w odczycie. Najważniejsze jest to, aby zdania były składne i logiczne. Muszą one być po prostu zrozumiałe dla czytelnika, dlatego należy postarać się przeczytać dokładnie tekst i poprawić w razie potrzeby, aby dobrze brzmiał i był łatwo przyswajalny. Ważne jest też, aby używać prostego języka - nie każdy odwiedzający jest specjalistą we wszystkim. Dlatego jeśli znasz różne egzotyczne słowa to staraj się ich nie używać. Co innego, gdy targetem Twojej strony są specjaliści z danej tematyki, którzy na co dzień stosują wyszukane słownictwo (np. jakieś terminy techniczne). Wówcza jak najbardziej można stosować trudne pojęcia.

Kolejnym aspektem jest interpunkcja. Wiąże się on ze składnością zdań. Czasem źle postawiony przecinek może zmienić sens zdania, albo przynajmniej utrudnić przesłanie. Dlatego czytaj swoje treści i poprawiaj, jeśli coś jest nie w porządku. A najlepiej daj przeczytać osobie trzeciej - ona wówczas wyda miarodajną opinię.

Jednym z ważniejszych etapów przygotowywania treści na stronę jest jej odpowiednie formatowanie. Z reguły formatowanie jest już ustalone w szablonie strony i dla wszystkich treści jest takie samo, dlatego trzeba je zrobić tylko raz. O co chodzi z tym formatowaniem? Po pierwsze czcionka powinna być czytalna - musi być użyta czcionka ładna dla oka, nie za duża i nie za mała, kolor musi być zdecydowanie kontrastujący w stosunku do tła. Po drugie akapity i odstępy - tekst powinien być podzielony na wyraźne akapity, aby łatwiej się czytało. Łatwiej jest czytać kilka fragmentów tekstu niż jeden duży zbity blok. Należy też zwrócić uwagę na odstępy między wierszami - powinny one być dosyć duże, gdyż łatwiej się wtedy czyta.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena