Jak sięgnąć pamięcią – trendy w modzie potrafią zmieniać się bardzo szybko, a co za tym idzie wprowadzane są na rynek coraz nowsze kroje i kreacje. Tak samo sprawa ma się ze stylem ogólnie.

Data dodania: 2012-06-08

Wyświetleń: 1857

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z pewnością, jeśli chodzi o modę, to głównie kobiety bardziej się nią interesują, aczkolwiek ostatnimi czasy te granice między zainteresowaniem modą kobiet i mężczyzn powoli zaczynają się zacierać.

Trendy w modzie dotyczą wszystkich części garderoby i z pewnością to, co było modne dwa lata temu, czy chociażby rok temu – teraz może okazać się całkiem niemodne. Przy czym moda kieruje się własnymi prawami. Jednego roku mogą przykładowo być popularne czarne spodnie, natomiast za rok – białe i pstrokate.

Ale zastanówmy się, czym tak naprawdę jest moda i styl. W potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna właśnie w ubiorze. Aczkolwiek moda nie pojawia się tylko w ubiprze, bowiem występuje ona także w zupełnie innych dziedzinach życia społecznego człowieka. Warto zauważyć, iż wiąże się ona także z pojęciem stylu, aczkolwiek nie jest jego synonimem, podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny nie tylko ubiór danej osoby, ale także jej wygląd, czy też sposób zachowania. Nie wspominając już o takich rzeczach, jak styl muzyczny czy artystyczny (które, swoją drogą, wiążą się także z modami, czy też subkulturami). Światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. Moda zawsze posiada swoją awangardę, czyli grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru.  W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się właśnie do projektowania ubrań. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego człowieka sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.

Zdecydowanie zatem moda i styl mają niepodważalnie duży wpływ na życie człowieka, jak i na jego interakcje społeczne. Dlatego też zawsze warto dbać o swój wygląd, podążać za najnowszymi trendami stylu, mody i urody.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena